Öğrencilere simülasyonlu afet eğitimi

Osmangazi Belediyesi Sivil Savunma ekipleri, Türk Eğitim Vakfı Gönüllüleri Derneği’nde Eğitim Alan 35 öğrenciyi, Bursa Afet Eğitim Merkezi’ne götürerek doğal afetler ve yangın konusunda bilgilendirdi.

Öğrencilere simülasyonlu afet eğitimi
- A +

 

Bursa Afet Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitimde öğrencilere, gerçeğe uygun olarak hazırlanan çeşitli doğal afet simülasyon salonlarında deprem, sel, heyelan, fırtına gibi doğal afetler ve yangın felaketleri konusunda eğitimler verildi. Doğal afetleri simülasyon ortamında yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler, yetkililerden alınması gereken önlemler ve müdahaleler hakkında bilgileri aldılar.

Gerçeğe uygun olarak hazırlanan simülasyon odalarını yakından inceleme fırsatı bulan öğrenciler, merak ettikleri konular hakkında Osmangazi Belediyesi Sivil Savunma ekiplerine sorular yönelttiler. Bursa Afet Eğitim Merkezi’nde yer alan 5 boyutlu deprem sinemasını ziyaret eden öğrenciler, depremde anında neler yapmaları konusunda uzmanlar tarafından bilgilendirilirken, son olarak da yangın söndürme simülasyonunda yangına müdahale etme teknikleri hakkında bilgi sahibi oldular.

Yorum Ekle

İlgili Haberler