Off-Road'da Avrupa'ya Bursa damgası

Bursalı esnaf ve sporseverlerden oluşan, Türkiye Şampiyonu unvanına sahip Teleferik Off-Road takımı, Bulgaristan’da gerçekleşen Off Road Festivali’nden ikincilik ve üçüncülük madalyalarıyla dönerek Avrupa’ya damga vurdu.

Off-Road'da Avrupa'ya Bursa damgası
- A +

 

Türkiye çapında kazandığı kupalar ve madalyalarla birçok başarıya imza atan Teleferik Off-Road, 16-17-18 Nisan tarihlerinde Bulgaristan’ın Velingrad şehrinde gerçekleşen Off-Road Festivalinde Türkiye’yi temsil etti.

Toplamda 6 ülkeden 100’ün üzerinde sporcunun ve 50 aracın katıldığı Off-Road şenliklerinde ülkemizi Expert Modified kategorisinde temsil eden Bursa ekibi, 3 günün sonunda ikincilik ve üçüncülük madalyalarına uzandı. Ahmet Kurt-Fuat Sarper ikilisi Suzuki Jimny aracı ile yarışı ikinci olarak bitirirken, Şencan Özkurt-Selim Avcı ekibi de Suzuki Samurai’larıyla podyumda üçüncülük sevinci yaşadı.

Daha önce Türkiye’de birçok kez ulusal ve mahalli şampiyonluklar yaşayan Teleferik Off-Road ekibi başarılarını yurtdışına taşımanın haklı gururunu yaşıyor. Teleferik Off-Road ekibinin tecrübeli pilotu Şencan Özkurt, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda; bu başarının tesadüf olmadığını, Türkiye’de yaşadıkları tecrübeleri yurtdışına taşıdıkları için mutlu olduklarını ve ülkemizi yurtdışında temsil ettikleri için gururlu olduklarını dile getirdi. Teleferik Off-Road’a sponsor olmak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu ifade etti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler