O milletvekili için itiraz edecek

MHP'den Kocaeli Milletvekili seçilen Sancaklı: - "Sıkı ve ciddi bir çalışma yaptık. Elimizden geleni yaptık. 2011'e göre yüzde 50'e yakın bir oy arttırımı sağladık" - "Partimizin 2'nci sıra adayı Lütfü Türkkan'ın 'milletvekili seçilemediği' yönündeki çıkan haberler doğru değil. Seçim kuruluna gideceğiz, itiraz edeceğiz"

O milletvekili için itiraz edecek
- A +

 

25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, resmi olmayan sonuçlara göre, MHP'den Kocaeli Milletvekili seçilen Saffet Sancaklı, Kocaeli'de MHP'nin oylarının arttığını belirterek, fedakar bir şekilde seçim çalışması yapan partililere ve kendilerine 165 bin oy veren tüm Kocaeli halkına teşekkür etti.

Sancaklı, 2014'de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu dönemde de çok çalıştıklarını, MHP'nin 145 bin olan oy sayısını, bu seçimde 165 bine çıkardıklarını ifade etti.

Partisinin 2'nci sıra adayı Lütfü Türkkan'ın 'milletvekili seçilemediği' yönündeki çıkan haberlerin doğru olmadığını öne süren Saffet Sancaklı, şöyle konuştu:

"Böyle bir laf atıldı ortaya. Şu anda toplantı halindeyiz. Verileri çıkartıyoruz. Ortada bir dedikodu var. Seçim kurulu başkanı ile görüştük, böyle bir şey yok. Hukukçularımız burada. Seçim kurulunda 2 milletvekili aldığımız görünüyor. Hazırlıklar yapıyoruz. Seçim kuruluna gideceğiz, itiraz edeceğiz. Sıkı ve ciddi bir çalışma yaptık. Elimizden geleni yaptık. 2011'e göre yüzde 50'e yakın bir oy arttırımı sağladık."

Sancaklı, 2011 yılından bu yana MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla, MHP'nin gençlik ve spor üzerine neler yapabileceği konusunda çalışmalar yaptığını vurguladı.

Hem spor alanında hem de gençlik için projeler hazırladıklarını kaydeden Saffet Sancaklı, TBMM'de bu projeleri hayata geçirmek için çalışacaklarını aktardı.

Sancaklı, Kocaelispor'u hak ettiği noktaya getirmek için de gayret sarf edeceklerini vurgulayarak, "Kocaelispor'u Türk futboluna yeniden kazandırmak için elimizden geleni yapacağız. Kocaelispor, Kocaeli'nin markasıdır. O markayı da yerle bir ettiler, amatör kümeye düşürdüler. Kocaelispor'u ayağa kaldırmak için elimizden geleni yapacağız" değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler