Nilüfer Belediyesi’ne sahip çıktı

CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı Nilüfer Belediyesi’nin İhsaniye Mahallesi’nde Sıhhat Sokak’ta plana uygun olarak başlattığı yol çalışmasına sahip çıktı. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e de desteğini de açıkladı. 

Nilüfer Belediyesi’ne sahip çıktı
- A +

 

“Derneğin kullandığı binanın yanında dar ve çift yönlü yol mevcuttur. Mevcut yol yayalar ve araçlar için büyük tehlike arz ettiği bu yolu kullananlarında malumudur. Halk Evininde burada olması, cumartesi günleri Pazar kurulması bu bölgedeki trafiği yoğunlaştırmıştır. Yolun hemen yakınında M. Kemal Coşkunöz Lisesi bulunmaktadır. Hangi fikre, zümreye, partiye dahil olursanız olun, her zaman öncelik insan hayatı olmalıdır. Kamuya yani hepimize ait alanı zamanında  geçici olarak  bir derneğe tahsis edilmiş  olması, bunun ömür boyu süreceği manasına asla gelmemelidir.Yerin geçici olarak verilmesinin nedeni, imar yolunda kalması ve çevresinde  devam eden yapılaşmanın tamamlanmasından sonra imar yolunun açılacak olmasından kaynaklanmaktadır. Bu durum, dernek yöneticilerinin de malumudur.

Tüm uyarı ve ihtarlara rağmen terk sağlanamadığı için yasal prosedür uygulanmış ve yasa gereğince tahliye işlemi gerçekleşmiştir. Nilüfer Belediyesi tarafından yapılan açıklamada da binanın arka tarafında bulunan ince gövdeli meyve ağaçları başka bir alana nakledileceği ve kesilmeyeceği belirtilmiş ve taşıma işlemi gerçekleşmiştir.

Dernekler çeşitli maksatlarla bir araya gelen kimselerin meydana getirdiği topluluktur. Derneklerde kazanç paylaştırma maksadı olamaz. Derneği meydana getiren kimseler bilgilerini, çalışmalarını birleştirirler. Bunun içinde nerede kurulduğu, derneğin yeri ve lokasyonu önemli değildir. Üstelik kendisine ait olmayan geçici olarak tahsis edilmiş kamuya ait bir yeri bu denli sahiplenmek, kamu menfaatini göz ardı etmek, derneklerin kuruluş maksadına uygun düşmemektedir.

‘’AKP Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak kamuoyunu kasıtlı olarak yanlış bilgilendirmekle eleştiren CHP Nilüfer İlçe Başkanı Yücel Akbulut, “ Nilüfer Belediyesi’nin İhsaniye Mahallesi Sıhhat Sokak’ta  plana uygun olarak başlattığı yol çalışmasının “ağaç katliamı” olarak yansıtılması gerçek dışı ve bazı çıkar hesaplarına uygun bir söylemdir. Sadece kendi partisinden olmadığı için, ileride yapılacak seçimlerdeki hesaplar için, Belediye Başkanı kamuoyuna kötü göstermek için kamu yararına olan bir uygulamayı ağaç katliamı gibi göstermek AKP siyasetine yakışır bir anlayıştır. Türkiye yıllardır bu siyasi anlayış sebebiyle dünya ülkeleri arasındaki hak ettiği yeri bulamamıştır. Celil Çolak bu anlayışa uygun davranmış ve doğru yapılan bir işi yanlış göstermeye çalışarak kendisine malzeme çıkarmaya çalışmıştır. Kendisinin de imzaladığı ve Nilüfer Belediye Meclisi ile Büyükşehir Belediye Meclisi’nin onayladığı plana karşı çıkması anlamsız ve yersizdir. Yaptığı basın açıklaması  bu yönü ile siyasi bir komedidir. Yayalar ve araçlar için tehlike arz eden mevcut dar ve kullanışsız yolun yerine imar yolunun açılmasını engellemeye çalışmaya kimsenin hakkı bulunmamaktadır” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler