Müze yetkilileri o çocuğu arıyor çünkü...

Ama sandığınız sebepten değil. Ipswich, Suffolk'taki Christchurch Mansion müzesi, geçtiğimiz sene 221 senelik vazoyu kazara kıran çocuğu ve ailesini, vazonun tamir edildiğini göstermek için tekrar müzeye davet ediyorlar.

Müze yetkilileri o çocuğu arıyor çünkü...
- A +

 

Hepimizin korkusudur bir müze gezerken eserlerden birine bir anlık dikkatsizlikle zarar vermek, yanlışlıkla bir şey kırıp dökmek, değil mi?Huffington Post ’ta yer alan habere göre geçtiğimiz sene ailesiyle birlikte Christchurch Mansion’ı ziyaret eden 4-5 yaşlarındaki bir çocuğun başına gelmiş bu durum. 221 senelik, tarihi eser bir vazoyu yanlışlıkla kıran bu çocuk müze yetkililerin açıklamasına göre çok üzülmüş.

Olay kulağa ne kadar korkunç gelse de, sonuç o kadar da feci olmamış. Düşme sonucu 65 parçaya ayrılan vazo ise Carrie Willis isimli kişi tarafından onarılmış. Müze tarafından yapılan basın açıklamasına göre her bir parça için yaklaşık bir sat harcayan Willis, vazoyu eski haline döndürmeyi başarmış.

Vazo şu an Ipswich Art School Gallery’de gösterimde.

Müze yetkilileri ise şimdi vazoyu kıran çocuğa ve ailesine ulaşmaya çalışıyor. Vazonun tamir edildiğini ve herhangi bir problem olmadığını söyleyen yetkililer, ailenin onlara ulaşması halinde onları müzede özel bir turla ağırlamak istediklerini belirtiyor ve ekliyor; ‘Aile ve çocuk burada mı yaşıyordu yoksa bölgeyi gezmeye gelen ziyaretçiler miydi, bilmiyoruz. Bunu duyarlarsa bizimle iletişime geçmelerini çok isteriz.’

Yorum Ekle

İlgili Haberler