Müşteri Araplar olunca Arapça farz oldu! (ÖZEL HABER)

Arap turistler, son yıllarda tatil için en çok tercih ettiği Ulu Şehir Bursa’dan gayrimenkul almadan dönmüyor.Bunu fırsat bilen Bursalı esnaflar ise, ikinci bir meslek olarak emlakçılık yapıyor. Arap turistlerin en çok tercihi konut olurken, apartmanlarda zemin ve birinci kat daireleri daha çok tercih ediyor.

Müşteri Araplar olunca Arapça farz oldu! (ÖZEL HABER)
- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’ya yatırım yapmak isteyen araplar emlak sektörüne son yıllarda görülmemiş bir canlılık getirirken yerli esnafa da ek kazanç kapısı açtı. Özellikle villa, dublex ve triplex daire tipini tercih eden Arap turistlerin en gözde semtlerinin başında Çekirge, Doburca ve dağ yolu geliyor.

Arap turistlerin yoğun olarak çalıştığı semtlerde esnafların eleman alırken Arapça bilen kişileri tercih etmesi dikkat çekiyor.

Bursa’ya gelen Arap turist sayısında yüzde 25 artışın yaşandığını ifade eden acenta yetkilileri, konut alımında Bursa genelinde önceki yıla oranla 3 kat bir artış yaşandığını, Arapların Bursa’yı tercih etmelerinin başında ise gayrimenkul fiyatlarının cazip olması geliyor.

KUVEYTLİLER BURSALI OLDU!

Bu arada şehir merkezindeki turizm acentelerinin emlak turizmi yapmaya başlamasıyla sektörde Arapça bilen personel olmaması sebebiyle sıkıntısı yaşanıyor. Emlakçılar, Bursa’da sadece Araplara ayda ortalama 70-80 gayrimenkul satıldığını belirtirken, Araplar turistler arasında en çok Kuveytliler’in konut aldığını ifade ediyor.

Öte yandan Arap turistlerin gayrimenkulde en çok konut satışına ilgi gösterdiği, yüksek katları tercih etmeyerek zemin kat, birinci kat ve villa türü konutlara yöneldikleri belirtiliyor.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler