Müezzinoğlu, Bursa'da iftar programına katıldı

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Müezzinoğlu, Bursa'da iftar programına katıldı
- A +

 

Müezzinoğlu, merkez Yıldırım ilçesindeki Yunus Emre Spor Kompleksi'nde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, Ramazan ayının en önemli özelliğinin kişinin sosyal yaşamının sağlığına katkı sağlaması olduğunu söyledi.

Balkan ülkelerindeki vatandaşlara karşı sorumluluk sahibi olduklarını belirten Müezzinoğlu, "Biz Kırcaali'yi unutamayız. Kalkandelen'i yok farz edemeyiz. İskeçe, Prizren, Priştine'yi veya Mostar'ı tarihi geçmişinden getirdiği değerleriyle tarihi geleceğe taşıma gibi bir sorumluluktan asla vazgeçemeyiz" diye konuştu.

Ramazan ayının tarihi geleceğe ait sorumlulukları yerine getirebilmeye vesile olacağını dile getiren Müezzinoğlu, "Ramazanın rahmet ve bereketinin öncelikle gönül dünyamıza huzur getirmesini, milletçe yarınlara kardeşlik içinde, birbirine değer vererek, omuz omuza, milli birlik ve beraberlik içinde yarınlara güçlü bir şekilde yürümeye vesile olmasını, mazlum ve mağdurlara da ümit ve güven vermesini niyaz ediyorum" ifadelerini kullandı.

Programa, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karlık, CHP Bursa milletvekili Leyla Karabıyık, MHP Bursa milletvekili Tevfik Topçu, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ve Bal-Göç Genel Başkanı Yüksel Özkan ile dernek üyeleri katıldı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler