Mudanya'da kaçağa taviz yok

Mudanya Belediyesi geçtiğimiz yaz kaçak ve ruhsatsız olarak işletilen 4 plajın ardından önümüzdeki günlerde deniz kenarında bulunan 6 işletmenin daha yıkımını gerçekleştirecek.

Mudanya'da kaçağa taviz yok
- A +

 

Müzekker SUBAŞI Bursa. Com

Kaçak ve ruhsatsız olan bu işletmelerin bazılarına yıllar evvel sadece büfe olarak ruhsat verildiğini ancak zaman içerisinde bu büfe alanlarının genişletilerek çay bahçeleri, içki ruhsatı olmayan restaurant, ve genişletilen plajların kaldırılması ve yıkımı için gerekli yerlere başvuru yaptıkları nı belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, 'İlk etapta Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahiller Daire Başkanlığı’nın artan şikayetler üzerine belediyemiz gönderilen talimat üzerine almış olduğumuz yıkım kararı uygulanmaya başladık' dedi.

Kıyılarla ilgili çeşitli mevzuat hükümlerine göre, kıyıların korunması, kollanması ve kıyılardaki kaçak yapılaşmanın önlenmesi görevinin  belediyelerde olduğunu söyleyen Türkyılmaz, 'Geçtiğimiz yıl yıkılan kaçak ve ruhsatsız 4 işletmenin ardından bu yıl da gene aynı nedenlerden 6 işletmenin önümüzdeki günlerde yıkacağız' diye konuştu. Türkyılmaz son olarak, yıkılan bu alanların halkın kullanıma açılacağını sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler