evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyatMudanya Belediyesi yine alevlendi!

Mudanya Belediyesi’nde sular durulmuyor. Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın cuma günü görevden aldığı seçilmiş başkan yardımcısı meclis üyesi Metin Bağcı, “Çiğ ot yemedim ki karnım ağrısın” dedi.

Mudanya Belediyesi yine alevlendi!
- A +

 

Yolsuzluk soruşturmalarıyla gündemde olan Mudanya Belediyesi’nde yine sarsıntı yaşanıyor. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, seçilmiş belediye başkan yardımcısı CHP’li meclis üyesi Metin Bağcı, basın toplantısı düzenledi. Seçimlerden sonra belediyenin insan kaynakları biriminde işe alınan eşi Nurdan Bağcı ile birlikte Mudanyalı gazetecilere açıklama yapan Bağcı, “Çiğ ot yemedim ki karnım ağrısın” dedi ancak, Başkan Hayri Türkyılmaz’dan detaylı açıklama yapmasını istedi.

Türkyılmaz’ın, kendisini görevden alma açıklamasında “görülen lüzum üzerine” ifadesini kullandığını, bunun “ucu açık, şaibe yaratacak, üzerinde şaibe oluşturacak” anlam içerdiğini söyleyen Bağcı, “Kendisinden isteğim, görülen lüzum üzerine kelimesinin açıklanmasıdır. Kendisinin açıklaması ile zan altında kalmamın önüne geçilecektir” dedi.

Metin Bağcı’ının görevden alınmasının altında yatan nedenin, Hayri Türkyılmaz’ın başdanışmanı Mehmet Kartal hakkındaki yolsuzluk soruşturmasında, eşi Nurdan Bağcı’nın aleyhte ifade vermesi gösteriliyor. Fakat Metin Bağcı, yargıda olan bir konuda yorum yapamayacağını belirterek “Sonuca bakmak lazım” dedi.

Nurdan Bağcı, belediyenin insan kaynakları bölümündeki görevinden alınarak, belediye kreşine çaycı olarak görevlendirilmişti. Metin Bağcı, bu gelişmenin ardından belediye meclis üyeliğinden istifa etmeyi düşünmediğini de söyledi.

Metin Bağcı, basın açıklaması yapmak için anlaştığı iki mekanın, birkaç saat içinde anlaşmayı iptal ettiğini, bu işyerlerine baskı yapıldığını iddia etti. Bağcı, “Belediye, bu toplantıyı düzenlediğiniz İncir Kafe’nin ocağına incir ağacı diker mi?” sorusuna “O mümkün değil” yanıtını verdi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler