Bursa

Bursa Karacabey'de metruk binalar tek tek yıkılıyor

Karacabey Belediyesi tarafından, kent genelinde metruk binaların yıkım işlemleri aralıksız sürüyor.

Bursa Karacabey'de metruk binalar tek tek yıkılıyor
05-03-2024 15:07
05-03-2024 15:09

Karacabey Belediyesi son olarak Hürriyet ve Bayramdere mahallelerinde gerçekleştirdiği yıkımla birlikte 131. binanın yıkımını da tamamlamış oldu. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkımı gerçekleştirilen binalar, gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra tek tek ortadan kaldırılıyor.

Açık otopark çözümü ile trafik nefes alıyor

Karacabey Belediyesi, uzun zamandır ilçe merkezi ve kırsalda, mahalle halkı için hem güvenlik riski oluşturan hem de görüntü kirliliğine neden olan binaları titizlikle yıkıyor. Belediye ekipleri, yıkımları gerçekleştirdikten sonra gerekli düzenlemeleri de yaparak, buraların yeni bina yapılana kadar açık otopark olarak hizmet vermesini sağlayıp ilçe trafiğine de rahat bir nefes aldırıyor.

Belediye Başkanı Ali Özkan, daha yaşanılabilir ve modern kent hedefi doğrultusunda metruk binaların yıkımına hız kesmeden devam edileceğinin altını çizdi.

Daha yaşanabilir Karacabey vurgusu

Konuyla ilgili açıklamasında Özkan, “Hem can güvenliğini tehdit eden hem de kötü amaçlı kullanımlara neden olabilen metruk binalar çevrede yaşayan vatandaşları rahatsız ve tedirgin ediyor. Bizler bu konuyu çok önemsiyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimizce toplamda 131 binanın yıkımı gerçekleştirdik. Amacımız, her yönüyle vatandaşlarımız için daha yaşanabilir bir kent inşa etmek’’ şeklinde konuştu.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
TÜRKİYE GÜNDEMİ
KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNAN HABERLER