Minibüsten 36 mülteci çıktı!

Almanya’ya kaçak akımı her gün daha da artarak sürüyor. Polis, A3 otoyolunda şüphelenip durdurduğu bir minibüste 36 kişi kaçağı ele geçirdi

Minibüsten 36 mülteci çıktı!
- A +

 

Almanya’ya kaçak akımı her gün daha da artarak sürüyor. Alman Sınır Polisi sadece bir günde 142 kaçağı ele geçirirken, yedi insan kaçakçısını göz altına aldı. Polis, A3 otoyolunda şüphelenip durdurduğu bir minibüste 36 kişi kaçağı ele geçirdi. Kaçak göçmenleri tıka basa minibüse doldurup Almanya’ya sokmaya çalışan 54 yaşındaki bir Avusturyalı insan kaçakçısı göz altına alındı. Minibüsten, 13 Iraklı,17 Afgan ve 6 Pakistanlı kaçak çıktı.


BULGAR VE ROMANYALI MİNİBÜSLERİ KAÇAK DOLU

Bir Romanyalının minibüsünden 12 kimliksiz kaçak Suriyeli ele geçirilirken, diğer bir Afganlının aracından 25 kaçak hemşerisi çıktı. Otoyolun, Neuburger ormanı civarındaki mevkide ise 35 yaşındaki bir Bulgar’ın kullandığı minibüs durduruldu. Sürücüsünün geçerli bir ehliyetinin bile olmadığı saptanırken, minibüsün kasasının boş olması polisleri şüphelendirdi. Polis civarda yaptığı aramada, yüz metre ötede otoyol kenarında tümü Iraklı 33 kaçağı ele geçirdi. Kaçakların kendi minibüsünden çıktıklarını söylemek zorunda kalan Bulgar sürücü göz alındı. Aynı gün aynı otoyolda bir Romanyalının minibüsünde 5 Pakistanlı,10 Afgan ve 10 Suriyeli kaçak ele geçirilirken, diğer bir Romanyalının minibüsünde 11 Suriyeli kaçak yakalandı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler