Minibüste ölen Kanber Morkoç’un oğlu PKK’lı çıktı

Ardahan'ın Göle ilçesinde PKK'lı teröristler ile Jandarma arasında dün çıkan çatışma sırasında bir minibüsün taranması sonucu ölen Kanber Morkoç'un oğlunun PKK üyesi olduğu ortaya çıktı.

Minibüste ölen Kanber Morkoç’un oğlu PKK’lı çıktı
- A +

 

Geçen 9 Temmuz günü Göle Belediyesi'nden bir grup görevli içme suyunda oluşan arızayı gidermek için minibüsle depoların bulunduğu Erzurum'un Şenkaya ilçesine bağlı İnçeçayır mevkisine gitti. Ormanlık alanda görevlilerin önlerini kesen bölücü terör örgütü mensupları, arızayı kendilerini çıkardığını belirterek minibüse el koydular. Görevlileri ise serbest bırakan PKK'lılara müdahale etmek için Erzurum Valiliği ile temasa geçildi ve minibüsü almak, su kesintisini gidermek üzere bölgeye operasyon düzenlendi.

12 Temmuz saat 08.30'da bölgeye giden güvenlik güçlerine teröristler tarafından ateş açılması üzerine çatışma çıktı. Çatışma sırasında iddiaya göre piknik yapmak için Koyunlu köyü Avunder yaylasına çıkan 75 M 0623 plakalı minibüs, PKK'lıların hedefi oldu. Uzun namlulu silahlarla taranan minibüste bulunan 4 kişiden, HDP üyesi olduğu belirlenen 65 yaşındaki Kanber Morkoç ile birlikte Sabri Morkoç ve Altan Akın yaralandı. Yaralılar Göle Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, Morkoç tüm çabalara karşın kurtarılamadı ve öldü. Kanber Morkoç'un cenazesi, Trabzon Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsisinin ardından yarın Göle'nin Koyunlu köyünde toprağa verilecek. Minibüste karnından yaralanan Sabri Morkoç'un (40) Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde, diğer yaralı Altan Akın (35) ise Göle Devlet Hastanesi'nde tedavilerine devam edildiği bildirildi.

Öte yandan olayın ardından Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ardahan teşkilatı tarafından sosyal medyada, gerilla babası Morkoç'un 'katledildiği' ileri sürüldü. Fotoğraflı duyuruda, "Bir gerilla babasıydım. Minibüste TSK tarafından taranarak öldürüldüm" denildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler