Mezuniyetini beklerken cenazesi geldi

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde basketbol hakemliği yapan ve okuduğu ikinci üniversiteden mezun olan Ebru Kuş, evinde ölü bulundu. Kuş’un mezuniyet kepi ve cübbesi, tabutunun üzerine konuldu.

Mezuniyetini beklerken cenazesi geldi
- A +

 

Edinilen bilgilere göre, epilepsi hastalığı olduğu öğrenilen basketbol hakemi ve Balıkesir Üniversitesi Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olan 25 yaşındaki Ebru Kuş, önceki gün İstanbul’dan gelerek Bandırma’daki Çınarlı Mahallesi Ada Sokak’ta bulunan baba evine gitti. Gece, evdeki odasında uyuyan Ebru Kuş’u annesi, sabah saatlerinde uyandırmak isteyince, Kuş’un hayatını kaybettiği öğrenildi. Ebru Kuş’un cenazesi, Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla incelenmek üzere Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Kesin ölüm nedeni henüz açıklanmayan Ebru Kuş’un cenazesi, bugün Bandırma’ya getirildi ve Haydar Çavuş Cami’nde cenaze töreni düzenlendi. Genç yaşta yaşamını yitiren, çeşitli spor dallarıyla uğraşan ve dans tutkusu olan Ebru Kuş’un arkadaşları, yakınları ve akrabaları gözyaşlarına boğuldu. 27 Mayıs 2015 Çarşamba günü (yarın) mezun olduğu ikinci üniversite olan Bandırma İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’ndeki mezuniyet törenine katılamayan ve okul 2’nci olduğu öğrenilen Ebru Kuş’un tabutunun üzerine, giyemediği kepi ve cübbesi örtüldü. Tabutun üzerinde kep ve cübbeyi gören yakınları ve arkadaşları, duygusal anlar yaşadı.
Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileri, hakemler, sporcular ve çok sayıda yakının katıldığı cenaze töreninden sonra Kuş’un cenazesi Bandırma Şehir Mezarlığı’na götürülerek toprağa verildi. 

Yorum Ekle