Merinos Lions,  yabancı öğrencileri ağırladı

Çin’den Litvanya’ya, Rusya’dan Brezilya’ya kadar çeşitli ülkelerden gelen 20 öğrenci, Merinos Lions Kulübü önderliğinde Kent Meydanı AVM’de organize edilen akşam yemeğinde bir araya geldi.

Merinos Lions,  yabancı öğrencileri ağırladı
- A +

 

Merinos Lions Kulübü, Lions’un en önemli uluslararası programlarından olan gençlerarası Değişim Programı (GAD) kapsamında yurtdışından gelen 20 öğrenciyi misafir etti. Her yıl hayata geçirilen GAD Programı çerçevesinde 20 yabancı öğrencinin eş sayıda Türk öğrenciyle yer değiştirmesi, kültürlerin değişimi noktasında büyük önem taşıyor.

“Türkiye’de geçirdikleri vakitleri aileleri ve yakınları ile paylaşacaklar"

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Merinos Lions Kulübü 2015-2016 Hizmet Dönemi Başkanı Dilek Bolat, yurtdışından gelen 20 öğrencinin en iyi şekilde vakit geçirmeleri adına programlar yaptıklarını ifade etti. Bolat, “Yurtdışından gelen misafirlerimizin ülkelerine güzel hikâyeler ile dönmeleri için çaba sarf ediyoruz. Değerli misafirlerimiz ülkelerine döndüklerinde Türkiye’de geçirdikleri vakitleri aileleri ve yakınları ile paylaşacaklar. Dolayısıyla kendilerine Türk misafirperverliğini en güzel şekilde yansıtmamız gerektiği kanaatindeyim” dedi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler