Mahalleli bıktı

Baruthane Mahalle Muhtarı Şükrü Şentürk Bursa.Com'a yaptığı özel açıklamada, “Bursa’nın en köklü mahallelerinden biri olana Baruthane Mahallesi sakinleri gün geçtikçe çoğalan madde bağımlılarından bıktı” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Baruthane Mahalle Muhtarı Şükrü Şentürk Bursa.Com'a yaptığı özel açıklamada, “Bursa’nın en köklü mahallelerinden biri olana Baruthane Mahallesi sakinleri gün geçtikçe çoğalan madde bağımlılarından bıktı. Benim bir çocuğumda dahil yıllardır bu mahallede oturan vatandaşlar buradaki evlerini satarak başka mahallelere taşınıyor. Buda mahallemiz de yıllardır oturan vatandaşlarımızın azalmasına yol açıyor. Emniyet güçleri madde bağımlısı ile mücadelede ellerinden geleni yapıyor. Biz muhtarlık olarak emniyete her konuda destek olamaya çalışıyoruz. Bu madde bağımlıları genelde okul çevrelerini mesken tutuyor. Orada okuyan çocuklarımıza zarar vermelerinden korkuyoruz. Şu ana kadar çok şükür birkaç ufak tefek olumsuz olayla atlattık. Bu meselenin hiç kimsenin canı yanmadan bir an önce çözülmesini istiyoruz” diye konuştu.

Baruthane Mahalle Muhtarı Şükrü Şentürk “Mahallemizdec en büyük sıkıntımız patlayan elektrik direklerimiz. Mahallemizde yer altına alınmayan elektrik telleri tehlike saçıyor. Lodosu ile ünlü Bursa’da çıkan her rüzgarda mahallemizdeki elektrik telleri kopuyor. Vatandaşın evlerindeki elektrikli eşyaları sık sık arıza yapıyor. Düşen elektrik voltajı mahalle sakinlerini zor durumda bırakıyor Bu da patlayan elektrik direklerimizde bulunan elektrik tellerinin kopmasına neden oluyor. Bu konuda UEDAŞ yetkilileri ile görüştük. Bu konunun en kısa sürede çözüleceğine inanıyorum” dedi. Yıldırım Belediyesi’nin mahallede yaşanan sorunlara anında müdahale ederek çözüme kavuşturduğunu açıklayan Baruthane Mahalle Muhtarı Şükrü Şentürk “Belediye çalışanları mahallemizde yaptığı çalışmalarla vatandaşlarımızdan tam not almaya devam ediyor. Bursa’nın en eski, mahallelerinden biri olan Baruthane Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımız hizmetlerden son derece memnun” dedi. Şentürk son olarak muhtarların altın çağını yaşadıklarını ifade ederek, “Mahellemizde herhangi bir sorunumuz bir maille belediyeye bildiriyoruz. Sorunumuz en geç bir ay içerisinde çözüme kavuşuyor” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ