Kumruların meşki faciayla sonuçlandı

Eşlerine sadakatleri ve sıkça kuluçkaya yatmaları ile tanınan kumruların meşki, Aydın’da faciayla sonuçlandı.

Kumruların meşki faciayla sonuçlandı
- A +

 

Sultanhisar ilçesine bağlı Atça’da bir çift kumrunun elektrik telleri üzerindeki meşki herkesi korkuttu. Meydana gelen trafo patlaması sonucu kumrular telef olurken, mahalledeki bir bakkalda başlayan yangın çevredeki diğer evlere sıçramadan söndürüldü.

Olay, Sultanhisar ilçesine bağlı Atça’nın Batı Caddesinde meydana geldi. Çiftleşme döneminde olan bir çift kumru, elektrik trafosundan çıkan tellerin üzerinde meşk yapmaya başladı. Bu sırada kanatlarını açan kumrular akım yüklü teller arasında temasa neden olunca bölgede büyük bir patlama yaşandı. Patlama ile birlikte bölgedeki bazı evlerde sigortalar yanıp ampuller patladı. Bu sırada olayın yanında bulunan 46 numaralı binanın eklentisinde bulunan bakkalın çatısı ve elektrik kontağının olduğu yerden yanmaya başladı. Aydın Büyükşehir Belediyesi itfaiyesince hemen müdahale edilen yangın çevredeki diğer binalara sıçramadan söndürülürken, bina içindeki yangının elektrik kontağından, bina çatısındaki yangının yüksek gerilim hattında elektrik akımına kapılıp yanarak çatıya düşen kumru nedeniyle çıktığı belirlendi.

Polis ve itfaiye ekipleri, yangınla ilgili tutanak tutarken, yangına ve ilçede patlamaya neden olan iki kumrunun elektrik akımına kapılıp yanarak telef oldukları görüldü. Mahalleyi sokağa döken olayda çalışmalar sona erip yüksek gerilim hattı onarıldıktan sonra bölgeye elektrik verildi. 

Yorum Ekle