"Kreasyonlarımla Bursalı hanımların aynası olacağım"

Ünlü sanatçı Neşe Karaböcek'in sahne kıyafetlerini hazırlayan ve çok sayıda mağazalara kreasyon hazırlayan Perihan Saygın, özel tasarımlarını artık Bursalı hanımların beğenisine sunuyor.

"Kreasyonlarımla Bursalı hanımların aynası olacağım"
- A +

 

HABER: Bursa.com

Kafkasya göçmeni bir ailenin çocuğu olan Perihan Saygın, uzun yıllar Neşe Karaböcek'in sahne kıyafetlerini ve ünlü mağazalara kreasyonlarını hazırladı. 

İstanbul'dan Bursa'ya geçiş hikayesini ele alan Saygın, "Mesleğimi uzun yıllar İstanbul'da sürdürdüm. Başta Neşe Karaböcek olmak üzere ünlü isimler ve mağazalara tasarımlarımı hazırladım. Mesleki ve özel hayatımda bazı değişiklikler yapamak için Bursa'ya yerleştim. Bursa'yı seçmemim en büyük sebeplerinden biri hem İstanbul'a yakın olması, hem tekstilin önemli bir merkezi hem de bu kentten çok sayıda dünyaca ünlü modacıların çıkmasıdır" dedi. 

YENİLİKLERE İMZA ATMAK İSTİYORUM

Başta Avrupa olmak üzere dünya modasını yakından takip ettiğini belirten Saygın, "Mesleğimi oldukça çok seviyorum ve hergün kendimi geliştiriyorum. Avrupa ve dünaya modasında çok hızlı bir şekilde değişiklikler oluyor. Ben de bu değişiklikleri ülkemize göre uyarlayarak, hanımlarımızın beğenisine sunuyorum" açıklamasında bulundu.  

KREASYONLARIM GENİŞ KİTLELERE HİTAP EDİYOR

Mesleğimde 16 yılı geride bıraktım. Bu 16 yıl içerisinde kendimi çok geliştirdiğimi düşünüyorum. Gerçekleştirmiş olduğum çalışmalarda sadece bir kesime değil, ülkemizde yaşayan her kesime ve görüşe göre hareket ediyorum. Açıkçası kreasyonlarım geniş bir yelpazeye hitap ediyor" ifadelerini kullandı. 

BURSALI HANIMLAR OLDUKÇA DİKKATLİ VE TİTİZ

Bursalı hanımların kreasyonlarına bakış açısınıda değerlendiren Perihan Saygın "Bursalı hanımlar oldukça zevkli, dikkatli ve titiz. Bana göre bunun en başlıca sebebi kentin bir tekstil şehri olması, çok sayıda modacı yetiştirmesi ve son trendleri yakından takip etmelerinden kaynaklanıyor" açıklamasında bulundu. Balat'ta ofisi bulunan modacı Perihan Saygın, sohbetimizin sonunda Bursa'da olmaktan çok mutlu olduğunu dile getirerek "Bursa'da herkesin aynası olmak istiyorum" ifadesini kullandı.  

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Fehmiye 15 Ocak 2020 18:50 Başarıların daim olsun

İlgili Haberler