evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma evden eve nakliyatKöstebeği öldüreyim derken kendini vurdu

Adana’da evinin önündeki bahçeye ektiği ürünlere zarar veren köstebeği öldürmek için özel silah yapan yaşlı adam,kazara kendini vurdu. Adamın kopan 2 parmağı ameliyatla dikildi.

Köstebeği öldüreyim derken kendini vurdu
- A +

 

Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesi Bey Mahallesi’nde yaşayan Mustafa Karasoylu (71), iki katlı evinin önündeki bahçesine domates, salatalık, marul ve maydanoz gibi sebze ekip evin mutfak ihtiyacını gideriyordu. Karasoylu, 10 yıldır da bahçesine dadanan köstebekten kurtulamadı. Her sabah kalktığında bir çok ürününün köstebek tarafından telef edildiğini gören Karasoylu, ürünlerin başında bekleyip köstebek yuvalarına su doldurdu ancak bir netice alamadı. Karasoylu, köstebeği öldürmek için en sonunda içine fişek yerleştirilen özel bir silah yaptı.

TABANCA NASIL ÇALIŞIYOR

Karasoylu’nun yaptığı tabancanın önünde tel var var ve toprağın altına kuruluyor. Köstebek, tabancanın kurulduğu yerdeki deliği kapatmak için geldiği sırada tele temas ediyor ve bu sırada mekanizma harekete geçerek ve fişek ateşlenip köstebeği vuruyor. Bu sayede köstebek hayatını kaybederken Karasoylu da mahsullerini yok olmaktan kurtaracaktı. Ancak son tuzakta Karasoylu hata yapınca köstebek yerine kendini vurarak hastanelik oldu. Karasoylu’nun sağ elinin iki parmağın ucu koptu. Kopan parmak uçları kaldırıldığı hastanede yerini dikildi. Tabancaya polis olaydan sonra el koydu.

"SAVAŞI KÖSTEBEK KAZANDI"

Karasoylu, bahçesinde 10 yıldır mahsulleri yiyen köstebek ile mücadele ettiğini belirterek, "Bütün ektiğimiz biberleri, patlıcanları ve fasulyeleri hepsini yiyor, köstebek denen bir mahluk. Mahsulleri kurtarmak köstebek ile mücadele etmek için bir tabanca yaptım. Yani sadece bu köstebek için yapılan bir tabanca bu. Delikten tabancayı çıkardım getirdim emniyetini koydum. Evin önüne kadar getirdim sadece unuttuğum bir şey var namluyu sökmedim. Namlunun vidası var onu gevşetmeye unuttum. Yani unutkanlık olacak bir şey ya kurcalarken emniyeti düşmüş kendiliğinden ama ben görmedim. O arada patladı ve elimi yaraladı. Başka yerime gelse ben şuan yoktum paramparça yapardı" dedi.

Karasoylu yaklaşık 10 yıldır köstebeği öldürmek için türlü yollar denediğine dikkat çekerek şunları kaydetti:

"Aşağı yukarı 10 yıldır yapıyorum bu işi ama artık uğraşmayacağım bu yarayı aldıktan sonra artık yapmam. Onu ancak suyla yakalayabilirsem yakalarım yoksa yok. Mahsulü yerse de yesin artık ekmeyeceğim zaten ektiğimiz mahsul ev ihtiyacı için yemek için. Savaşı köstebek kazandı ne yapayım artık gelirlerse gelsinler motor suyu var gerekirse onu suyla boğarım yuvasına ulaştıktan sonra köstebeği öldürür. Yoksa canımdan olacaktım."

Yorum Ekle

İlgili Haberler