Korsan gemisi kavgası

Marmaris’te tur teknelerinin arasına yeni katılan korsan gemisi görünümündeki 4 tekne ilçeyi karıştırdı. Tekne sahipleri ile turizmciler ve belediye, “Bunlar Marmaris’e yakışmıyor” diye tepki gösteriyor

Korsan gemisi kavgası
- A +

 

Marmaris’e, günlük tur teknelerinin yanına bu yıl ‘korsan gemisi’ şeklinde dizayn edilmiş daha büyük dört teknenin getirilmesi sıkıntı yarattı. 

Marmaris turizmine büyük katkı sağlayan günlük tur tekneleri sezon başında yine gündeme geldi. Marmaris- İçmeler arasında turist gezdiren teknelerin yanına bu yıl Antalya bölgesinden getirilen dört ‘korsan teknesi’ hesapları altüst etti.

Yeni gelen tekneler, diğer tur teknesi sahiplerinin tepkisine neden olurken, belediye yetkilileri ve turizmciler de ’korsan teknesi’ konseptinin Marmaris turizmine yakışmadığını dile getirdi.

Yat limanı ve rıhtımı işleten belediye, önceden bağlama izni alınmadığı için tekneleri getiren firmanın sahibi Anıl Berk’e ceza kesti. Belediyenin tekneye elektrik ve su da vermediğini öne süren Berk yargıya başvurduklarını söyledi. Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan, dört gezi teknesinin yasal koşullara sahip olmadan körfezi kullandığını savundu.

Yorum Ekle