Konuralp Yeşil "Süreci zora sokuyorsunuz"

Bursaspor Kulübü Olağan Divan Kurulu toplantısı Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda gerçekleştirilirken Yönetim Kurulu 2. Başkanı Konuralp Yeşil açıklamalarda bulundu.

Konuralp Yeşil "Süreci zora sokuyorsunuz"
- A +

 

Yönetim Kurulu 2. Başkanı Konuralp Yeşil, “Transfer yasağı TFF, FIFA, kamu alacakları bakımından var. Kamu alacakları dışında herhangi bir sıkıntımız kalmadı. Yüzdük yüzdük sonuna geldik. Başkanımız acil olarak çağrıldı. Çünkü bu işin bitmesi lazım. Bu sebeple gelemedi. Bu mazereti belirteyim. Konuşmalar. 40 dosya ile ilgili olarak yapıldı. Tek tek konuşup pazarlık yaptık. Bir çoğu yardımcı oldu. Kulüp basıldı, tweetler yazıldı, bu tahtanın hakkından gelir diye dönüşler oldu. Bu dönemi konuşmadan geçirmek istedik. Hala FIFA bazında gelecek alacaklarla ilgili de konuşuyoruz. Puan silme, transfer yasağı almamak için çalışıyoruz. 42 futbolcunun UÇK kararları bu döneme vurdu. 1 yıldır tahta kapalı. Bizim geldiğimiz nokta bu. Son noktaya geldik. İnşallah başkanımızın sevinçli haber vermek istiyoruz” 

“1 aylık süre geçmedi. Denetleme kurulu toplandı. Bağımsız denetçi ile inceleme yapılması gerekiyordu. Başladı. İbra edilmeyen 2 kulübü denetlemiş bir firma. Tüm evraklar onlarda. Eski başkan başvuruda bulundu. 1 hafta süre lazım. Bu rapor bize tevdih edildikten sonra 1 ay içerisinde açmamız gerekiyor. Ali Ay ve yöneticiler iptal davası açtı. Biz bunları kaldırdık. Bu davayı sonuna kadar takip edeceğiz. Genel kurul iptal etti diye iptal olmuyor. Mahkemenin yapacağı hesap önemli. Ne kadar verdi, ne kadar aldı. Genel kuruldaki satma yetkisi iptali olmuyor. Ali Ay’ın ikinci döneminde dava açılması gerekirdi. Seçimli genel kurulda olmalıydı. Usulen yönetim olarak yetkimiz yok dedik. Buna genel kurul karar verir. Yanlış bilgilendirme olur. Bizim açacağımız davalarla olacak.”

“60 milyon koyuyorum dediğinizde çözemiyorsunuz. Gelenin 120-130 milyon nakit koyması lazım. Bunu kimse koyamaz. Biz evimize gitmeden çalışıyoruz. Siz eleştirileri yapmanız lazım. İstifamız isteniyor. 70 milyon Euro’dan 5 milyona düşerken, 45 transfer yapılırken kimse bir şey demedi. 2 aydır özveriyle çalışıyoruz. İstifamızı isteyebilirsiniz, ancak bu istekleriniz anlaşmak istediğimiz insanların ekmeğine yağ sürüyor. 24 bin SMS geldik 26 bin TL bağış gelmiş. Gelenler bunlar. Gerisini biz halletmek istiyoruz. TFF’den paraşüt parası olarak 8 milyon TL gelmedi. Bir kısmı geldi. Gelen bütün paraları eylül ayında açıklamayacağım. Yapılanlar anlatılacak. Süreci zora sokuyorsunuz."

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı CAMCI 22 Ağustos 2019 12:56 BU İYİ BİRİNE BENZİYOR KAREKTERLİ DURUŞ SERGİLİYOR DAHA İYİSİ GELMEDİĞİ İÇİN BUNLARI DESTEKLİYELİM DERİM BAŞKA BURSASPOR YOK VARSA DAHA İYİ YÖNRTİCİ GELSİN GELMEDİ O YÜZDEN ADAMLARA DESTEK OLALIM KÖSTEK DEĞİL

İlgili Haberler