Konsey başkanlarını iftarda buluşturdu

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, mükemmeliyet merkezlerinin kentin aklını oluşturduğunu belirterek, “Bursa’nın firmalarda verimliliği arttıran mükemmeliyet merkezlerine ihtiyacı var” dedi.

Konsey başkanlarını iftarda buluşturdu
- A +

 

BTSO bünyesinde faaliyet gösteren 18 sektör konseyinin başkanı iftarda bir araya geldi. Altıparmak Temsilcilik Binası’nda düzenlenen organizasyona, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Uludağ Üniversitesi (UÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, BTSO Yönetim Kurulu Başkanvekili İsmail Kuş, Yönetim Kurulu Üyeleri Cüneyt Şener, Hasan Gürses ve İlker Duran ile sektör konsey başkanları katıldı. Programda sektör konseylerinin yürüttüğü projeler ve hedeflerine yönelik sunum gerçekleştirildi.

Odanın 51 meslek komitesinin ve 18 sektörel konseyinin Bursa ekonomisine dinamizm kazandırdığını belirten Burkay, “Geçmiş yıllarda meslek komitelerimizin bir araya geldiği toplantıların yüzde 8-9’unda karar alınıyordu. Şimdi ise komitelerimizin toplantılarının yüzde 58’i karara bağlanıyor. Bu alınan kararlar ve projeler, bizim de projelerimizin odak noktasını oluşturuyor. Sektörel konseylerimizin ve meslek komitelerimizin değerli başkan ve üyelerini başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum” açıklamasını yaptı.

Burkay, Türkiye’de oda ve borsalara rol model olan sektörel konseylerde sadece BTSO üyelerinin değil, valilik, büyükşehir belediyesi, akademisyenler, kamu kurum ve STK temsilcilerinin de yer aldığını vurgulayarak, "Konseylerdeki bu çeşitlilik karar alma ve eylem planlarının hazırlık sürecini hızlandırıyor. 3-4 yıl sürebilecek projeleri, 8-10 ay içinde karara bağlayabiliyoruz. Projelerimizin odak noktasını oluşturan konseylerin hayata geçirmek istediği eylem planlarına her zaman destek vereceğiz. Şehrimiz ve kent ekonomisine yön veren projelerin her zaman yanındayız" diye konuştu.

“EN AZ 10 MÜKEMMELİYET MERKEZİNE İHTİYAÇ VAR”

Burkay, BTSO öncülüğünde Demirtaş OSB’de yapılması planlanan ‘Bursa Tekstil ve Teknik Tekstil Mükemmeliyet Merkez Projesi’nin ihalesine çıkıldığını, merkezin 1,5-2 ay içinde temelinin atılacağını kaydederek, "Bu yatırımlar şehrimiz için çok önemli. Mükemmeliyet merkezleri kentimizin aklını oluşturuyor. Bu merkezlere Bursa sanayisinin büyük ihtiyacı var. Çünkü bu merkezler ile şirketlerimizin verimliliği daha da artacak. Önümüzdeki 5-10 sene içinde en az 10 mükemmeliyet merkezini Bursa’mıza kazandırmalıyız. Mükemmeliyet merkezleri, Bursa’da değişim ve dönüşümü hızlandıracak önemli bir mekanizma olacaktır” şeklinde konuştu.
Burkay’ın konuşmasının ardından sektör konseylerinin başkanları, yürüttükleri projeler ve hedefleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler