"Kızlarım flört edemez, eş seçemez!"

İzzet Yıldızhan, flörte karşı olduğunu ve 'kızlarının eş seçme şansının' olmadığını söyledi. Yıldızhan, "Aynı evde bir kızla erkeğin yaşaması... Kim bana nasıl bakarsa baksın hiç umurumda değil" ifadesini kullandı.

"Kızlarım flört edemez, eş seçemez!"
- A +

 

Türkücü İzzet Yıldızhan, TV8'de yayınlanan '2. Sayfa' programına konuk oldu. Günümüzde gençlerin sık sık flört ettiğini ve bunu yanlış bulduğunu anlatan Yıldızhan, kızlarının "İşte benim sevgilim" demesi gibi durumun olamayacağını söyledi.

Yıldızhan, sosyal medyada da eleştirilere konu olan açıklamalarında şunları kaydetti:

"Onların bir eş seçme şansı yok. Karşıma eş getirme şansı yok. Ben seçmeyeceğim tabii ki, mutlaka aileler görüşür. Bu böyle bilinir. Benim kızım öyle flört falan yaşayamaz. Bombaysa al söylüyorum... Böyle yani. Ben böyle doğru buluyorum. Birbirlerini tanıyacaklar tabii ama flörtün bir sınırı vardır. Benim de o sınırım var. 

'AİLELERİN GÖZETİMİNDE BİRBİRLERİNİ TANIYACAKLAR'

Ailelerin gözetiminde tabii ki birbirlerini tanıyacaklar. Flört edilmemeli. Çünkü gençlik hata yapıyor. Ondan sonra evlilikleri bitiyor. Flörtte her şey yaşanmamalı kesinlikle. Masumane olmalı, sevgi korunmalı. Evliliğe kadar korunmalı o sevgi. Ben masumiyetin korunması gerektiğine inanıyorum. Aynı evde bir kızla erkeğin yaşaması... Kim bana nasıl bakarsa baksın hiç umurumda değil! Yok entelmiş, dantelmiş asla! karşıyım böyle bir şeye...

'BİR ÖRF VE ADET VAR'

Bir kızın bir erkekle aynı evde yaşaması... Kızdan bahsediyoruz, ben daha önce de böyle bir konuşma yaptığımda çok yanlış yerlere gitti. Ben 'bunun bir sınırı var' dedim. Kendi hayatlarından 'Ben bunu yaşayamadım da, benim kızım yaşasın veya oğlum yaşasın' Kardeşim böyle bir şey yok. Yazık çocuklara kötülük yapıyorsunuz. Bunun Müslümanlıkla, şunla bunla alakası yok. Bir örf ve adet var."

Yorum Ekle

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı camcı 29 Ekim 2021 18:04 fıtrat böyle yaratan böyle yaratmış doğrusu bu izzet yıldızhan .size katılıyorum

Temsili Kullanıcı Fotoğrafı Celalettin GENÇ 28 Ekim 2021 16:10 Teşekkürler.Izzet Yıldızhan.Cenabı Allah yolunu ve bahtını açık eylesin.

İlgili Haberler