"Kızımın ölüsünü ya da dirisini istiyorum"

Afyonkarahisar’da 17 yaşındaki kızların evlerinin önünden yaklaşık 10 gün önce evlenme maksadı ile zorla kaçırıldığını iddia eden aile, kızlarını kimin kaçırdığını bildiklerini, ancak 10 günden bu yana kızlarından bir türlü haber alamadıklarını söylediler.

"Kızımın ölüsünü ya da dirisini istiyorum"
- A +

 

İddialara göre olay, Afyonkarahisar’ın Şuhut İlçesine bağlı Efe Köyün de meydana geldi. Gözü yaşlı anne Emine Metin, 17 yaşındaki kızı Hacer Metin’in 5 Temmuz 2015 günü gece yarısı evlerinin önüne çıktığında kimliği belirsiz kişiler tarafından zorla taksiye bindirilerek kaçırıldığını iddia ederek, 10 günden bu yanan kızından haber alamadıklarını kaydetti. Olayın ardından hemen jandarmaya haber verdiklerini ifade eden Metin, kızlarının terlikleri, eşarbı ve telefonunu evin 20 metre uzağında bulduklarını da dile getirdi. Anne yaşadıkları olayla ilgili şunları söyledi:

“Olay 5 Temmuz Pazar gecesi oldu. Ben camideydim kızım tuvalete gitmek için dışarı çıkmış çocuğumuz balkondan sürükleyip götürmüşler. Kızımı Serda K., götürdü. Çocuğum 10 gündür kayıp, 10 gündür haber alamıyorum. Ölümü dirimi, sağlığından endişeliyim. Bir Özgecan olayı olmasın. Başbakanımızdan, Cumhurbaşkanımızdan yardım istiyoruz. Güvenlik kuvvetlerine, nereye başvurduysak bizim çocuğumuzu bize bulup vermediler. Benim çocuğum üniversiteyi kazanmıştı, okuyacaktı. Benim çocuğum azimliydi, okuyacaktı zorlar kaçırdılar, zorla zaptediyorlar. Kızım 10 gündür kayıp bizimle hiç iletişim kurmadı.“

“AİLECE PSİKOLOJİMİZ BOZULDU”

Baba Ali Metin ise, çocuğunun bulunması için yetkililere seslenerek “Çocuğumuzun bulunmasını istiyoruz, onu okutmak istiyoruz. Bir şey yapmayacağız çocuğumuza yine bağrımıza basacağız” dedi.

Baba Metin, ailecek psikolojilerinin bozulduğunu, eşinin üzüntüsünden rahatsızlandığını, küçük kızını da şehir dışındaki akrabalarının yanına gönderdiklerini anlattı.

Diğer yandan 17 yaşında kaçırılan Hacer Metin’in liseyi bu sene bitirdiği ve üniversitede iletişim fakültesi okumak için geçtiğimiz hafta tercih yapacağı belirtildi.

Yorum Ekle