KCK'lı Duran Kalkan'dan HDP'ye eleştiri

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan, HDP'yi pasif bir siyaset izlemekle eleştirdi.

KCK'lı Duran Kalkan'dan HDP'ye eleştiri
- A +

 


KCK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan, AK Parti-CHP koalisyonunu işaret etmesi nedeniyle HDP'yi pasif bir siyaset izlemekle ve seçim sonuçlarını okuyamamakla eleştirdi.

Koalisyon tartışmaları sürerken KCK yöneticisi Duran Kalkan, HDP'nin aldığı tutuma tepki gösterdi. Özgür Gündem'de Adil Bayram mahlasıyla yazan Kalkan, "Köklü bir anayasal ve yasal değişikliğin yapılabilmesi için, mevcut Meclis’in bir Demokratik Kurucu Meclis olarak çalışması ve hükümetin de bunu gerçekleştirecek temelde kurulması şarttır" derken, "Gerçek böyle olmasına rağmen, HDP yönetiminin seçim sonrasında adeta pasif bir siyaset izlemesi elbette kabul edilemez. Hele hele bir AKP-CHP koalisyonunu işaret etmesi doğru ve kabul edilebilir değildir" ifadelerini kullandı.

"Seçimde kazanan tek parti olarak Türkiye’nin geleceğini çizmede toplum HDP’ye çok ciddi bir görev vermişti" diyen Kalkan, "Oy oranı ne olursa olsun, seçimde yenilen bir partinin ülke geleceğini belirleyemeyeceği açıktı. Fakat HDP bu gerçekleri tam okuyamadı ve kampanya sırasındaki etkinliğini yeterince sürdüremedi. Bu da demokratik siyasetin ülkemiz sorunlarına çözüm olma gücünü kullanmasını engelledi" değerlendirmesinde bulundu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler