Karpuz yüklü TIR baraj gölüne uçtu: 1 ölü, 1 kayıp

Konya’da köprü korkuluklarına çarparak baraj gölüne uçan karpuz yüklü TIR'ın sürücüsü İsmail İlgin öldü, yanındaki arkadaşı Bayram Almaca suda kayboldu. 

Karpuz yüklü TIR baraj gölüne uçtu: 1 ölü, 1 kayıp
- A +

 

Olay, saat 13.00 sıralarında Konya-Beyşehir karayolunun 25’inci kilometresindeki Altınapa Baraj Gölü köprüsünde meydana geldi. Bir TIR’ın köprü korkuluklarına çarparak baraj gölüne uçtuğu ihbarını alan polis harekete geçti. Olay yerine gelen ekipler su üzerinde yüzen bir ceset olduğunu fark ederek durumu AFAD ve İtfaiye görevlilerine bildirdi. Kaza yerinde bulunan irsaliyeden de Adana’dan alınan karpuzu Isparta’nın Yalvaç İlçesi’ne götürdüğü belirlenen TIR'da, İsmail İlgin ve Bayram Almaca’nın bulunduğu anlaşıldı.

Tekne ile suya açılan AFAD ekipleri araç sürücüsü olduğu belirlenen İsmail İlgin’in cansız bedenini çıkardı. Suya giren dalgıçlar yaptıkları araştırmada Bayram Almaca’yı bulamadı. Dalgıçlar, suyun bulanık olması ve TIR’dan sızan mazotun görüş alanını kısıtlaması nedeniyle arama çalışmalarına ara verdi. TIR sudan çıkarıldıktan Bayram Almaca’nın bulunması için arama çalışmalarına devam edileceği bildirildi.

Kaza ile ilgili soruşturma başlattı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler