Karakolumuzu geri istiyoruz

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Yıldırım Mahalle Muhtarı Cihat Oğuz Bursa.com'a yaptığı özel açıklamalarda, “Mahallemizde bulunan karakol taşındığından beri asayiş sorunları yaşıyoruz” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Yıldırım Mahalle Muhtarı Cihat Oğuz Bursa.com'a yaptığı özel açıklamalarda, “Mahallemizde bulunan karakol taşındığından beri asayiş sorunları yaşıyoruz. Mahallemizle aynı adı taşıyan Yıldırım Beyazıt Karakolu Işıklar Mahallesi’ne ordan da Davutkadı Mahallesi’ne aldılar. Buradan karakol çıktıktan sonra asayiş bozuldu. Karakol çıktıktan sonra gerek asayiş olsun gerek güvenlik olsun bir çok konuda sıkıntılarımız arttı. Karakolumuzun geri gelmesi için gerekli girişimlerde bulunduk. Yetkililerden bir an önce Yıldırım Beyazıt Karakolu’nun yeniden Yıldırım Mahallesi’ne geri getirilmesini istiyoruz ” dedi.

KAPALI OTAPARK İSTİYORUZ

Yıldırım Mahalle Muhtarı Cihat Oğuz mahallenin en büyük sorunlarının başında biri kapalı otopark ve sağlık ocağının omamaısı olduğunu kaydederek,  “Sokaklarımız dar olduğundan ve evlerimizin altında otopark yeri olamadığından araçlarını sokaklara bırakıyor. Bu da zaten sıkışık olan trafiği daha da içinden çıkılmaz hale getiriyor” dedi. Yıldırım Belediyesi’nin en köklü mahallerinden biri olan Yıldırım Mahallesi’nde elektrikle ilgili sorunlarının da olduğunu dile getiren muhtar Cihat Oğuz, “Bazı mahallelerimizde yer altına alınmayan elektrik telleri en ufak bir rüzgarda ya kopuyor ya da elektrik kesintisi oluyor. UEDAŞ yetkilileri ile görüştük. Bize bu sorunun en kısa sürede halledeceklerini söylediler” dedi. Muhtar Cihat Oğuz son olarak, “Mahallemizde yaşanan sorunlar anında çözüme kavuşuyor. Bu konuda Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edabali’ başta olmak üzere tüm yetkili kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuşarak sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ