Karakolda bıçakladı ve kaçtı!

Aydın'ın Sultanhisar İlçesi’nde, boşandığı eşinden olan 2 çocuğunu icra mahkemesi kararıyla Mersin’den almaya gelen Mehmet Yıldız, görüşme sırasında karakolda bulunan polislerin gözleri önünde eski kayınbiraderi Çetin K. (24) tarafından bıçakla yaralandı.

Karakolda bıçakladı ve kaçtı!
- A +

 

Olayda Çetin K.’nın elinden bıçağı almak isteyen komiser ile Yıldız’ın erkek kardeşi Ali Yıldız yaralanırken, şüpheli kargaşa sırasında karakoldan kaçtı.

Olay, saat 12.30 sıralarında Sultanhisar Emniyet Müdürlüğü’nde meydana geldi. Eşinden 7 yıl önce boşanan Mehmet Yıldız yıllardır göremediği 11 yaşındaki oğlu ve 9 yaşındaki kızını almak için mahkeme kararındaki, ’Her yılın 1-31 Temmuz tarihleri arasında bir ay süreyle babada kalabilecektir’ hükmüne göre Mersin İcra Mahkemesine dava açarak harcını yatırdı. Mahkemenin verdiği karar doğrultusunda erkek kardeşi Ali Yıldız 35 ve kız kardeşi Necla Kurtulget’i de yanına alarak Nazilli’ye giden Mehmet Yıldız, Nazilli 1. İcra Müdürlüğüne mahkeme kararını teslim ederek çocukların aileden alınıp kendisine teslim edilmesini istedi. Sultanhisar’daki aileyle görüşen icra memuru, Mehmet Yıldız’a telefon açarak ailenin çocukları karakolda teslim etmek istediğini belirtti. Boşandığı eşinin ailesiyle aralarında husumet olduğunu söyleyen Yıldız, önce Sultanhisar’a gitmek istemedi, ancak çocuklarının karakolda teslim edileceğini öğrenince ilçeye giderek Emniyet Müdürlüğü’nde beklemeye başladı.

ÇOCUKLARININ ÖNÜNDE BIÇAKLANDI

Polis, çocuklarını almak isteyen babayı komiserin odasına aldıktan sonra kardeşlerine görüşme odasına beklemelerini söyledi. Bu sırada anne S.K. erkek kardeşleri H.K., B.K., ve Çetin K.’yı da yanına alarak çocukları emniyet müdürlüğüne getirdi. Komiserin odasına giren aile fertlerinden Çetin K. iddiaya göre yanında getirdiği bıçakla çocuğunu sevmeye çalışan Mehmet Yıldız’a saldırdı. Komiserin odasından gelen gürültüyü duyan kardeş Ali Yıldız odaya girdiğinde ağabeyinin bıçakla yaralandığını gördü. Çıkan arbedede diğer aile fertleri de Yıldız kardeşlerin üzerine odada bulunan sandalye ve koltuklarla saldırdı.

Zanlı Çetin K.’nın elinden bıçağı almaya çalışan Komiser Ahmet Sakallı (41) elinden yaralandı. Bu sırada Çetin K. kargaşadan yararlanarak karakoldan kaçıp izini kaybettirdi. Yaralanan Mehmet ve Ali Yıldız kardeşler ile Komiser Ahmet Sakallı polis otosuyla Nazilli Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı. Sağ göğsünden ve sırtından bıçaklandığı belirlenen Mehmet Yıldız yoğun bakıma alınırken, Ali Yıldız ile Komiser Ahmet Sakallı ayakta tedavi edildi.

MAHKEME KARARINA RAĞMEN VERMEDİLER

Yaşanan olayı anlatan kardeş Ali Yıldız aileyle aralarında husumet olduğunu ve bu nedenle çocukların Aydın’da kendilerine teslim edilmesini istediklerini belirterek, "Annesi çocukları karakolda teslim etmek istemiş bu nedenle de bizi çağırdılar. Tatsızlık olacağını tahmin ettiğimiz için gitmek istemedik, ancak mecbur kaldık. Ağabeyimin feryadını duyup odaya girdiğimde ise onu bıçaklanırken gördüm. Bu sırada da bana da saldırdılar. Hastaneye götürülürken karakolun önünde ellerinde sopalarla bekleyen kalabalık grup gördüm. Devletin karakolunda, devletin polislerinin gözleri önünde bu saldırıya uğramamız düşündürücü. Bize çocuğu da teslim etmediler. Yeniden dava açmamız gerektiğini söylediler, polisler de dahil olmak üzere herkesten şikayetçiyiz" dedi.

Emniyet Müdürlüğü binasında meydana gelen yaralama olayından sonra kaçıp izini kaybettiren Çetin K.’yı yakalamak için çalışma başlatıldı. Tanık olarak ifadeleri alınan H.K, B.K, S.K serbest bırakıldı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Yorum Ekle

İlgili Haberler