Kamyon Arkası Yazıları” yüzleri güldürüyor

Anadolu insanının yaratıcılığının göstergelerinden biri olan kamyon arkası yazıları yasaklara rağmen görenlerin yüzünü güldürüyor.

Kamyon Arkası Yazıları” yüzleri güldürüyor
- A +

 

 Geçtiğimiz yıllarda yasaklanan ve Karayolları Trafik Kanunu’na göre aracın herhangi bir yerine izinsiz yazılan yazılar için trafik ekipleri tarafından 72 TL para cezası kesilmesine rağmen bu yasak etkin şekilde caydırıcı olamamış. Ekmeklerini kazanmak için nasiplerini yollarda arayan kamyoncular, hasretlerini ve kederlerini kendilerine has bir dille dışa vuruyor. Araçların genellikle çamurluk ve kasa kısımlarına yazılan yazılarla kendilerini ifade etmeye çalışıyor ve görenlerin yüzünde tebessüme neden oluyor. Her ne kadar kamyon ve tırların arkasından giden araç kullanıcılarının dikkatlerini dağıttığı gerekçesiyle yasaklanmış olsa da yaratıcı Anadolu insanı bu alışkanlığından vazgeçmiyor ve ortaya birbirinden ilginç kamyon arkası yazıları ortaya çıkıyor.

Özellikle uzun yol şoförlerinin vazgeçmediği bu yazılar her geçen gün daha da derin anlamlar taşıyan ve hem düşündürüp hem de güldüren birer eser halini alıyor.

Birbirinden ilginç kamyon arkası yazıları arasında; “Azrail bile ayağıma gelecek! Sen neyin tribindesin”, “Kamyonumdaki yüküm aşkından hafif be gülüm”, “Bir sana, bir de sabah uykusuna hastayım”, "Önünü görmeden sollama, eve acı haber yollama”, "Yaklaşma toz olursun, geçme pişman olursun", "Tek rakibimiz, Türk Hava Yolları", “Hayatımı yazsam duble yol olur”, “Kamyon çeker 10-20 ton, gönlüm çeker Paris Hilton”, “Araman için illa hata mı yapmam gerekir”, “İyi mazot selülit yapmaz”, “Ne Müslüm’den ne de Orhan'dan, sevdiğim tek parça yedek parça", “Havan kime yabancı”, “Aşk çekenin, yol gidenin”, “Rahmetli de sollardı”, “Gazla uçabilirsin, ama frenle konamazsın”, “Sen gökyüzünde doğan güneş, ben yollarda çilekeş”, “Karayollarında değil, senin kollarında öleyim”, “Aşkıma ihanet ettin, beni trafik polislerine ihbar ettin”, “Bu yazıyı okuyabiliyorsan baya yaklaşmışsın demektir”, “Rampada yavaş, düzlükte savaş”, “Ölüme gidelim dedin de mazot mu yok dedik”, “Hedefimiz ibre sonu Allah’ım sen bizi koru”, “Vedalar zamansız gülüm” gibi anlam yüklü olan yazılar yer alıyor.

Kaynak: Ege Ajans

Yorum Ekle