Kaçaklar fırtınada ölümden döndü

Bodrum'da, bir bölümü Kargıcak Koyu'nda karada olan, bir bölümü de üç ayrı lastik botla yasadışı yollardan Yunanistan'ın İstanköy Adası'na (Kos) geçmeye çalışan yabancı uyruklu toplam 165 kaçak yakalandı.

Kaçaklar fırtınada ölümden döndü
- A +

 

Kadın ve çocukların çoğunlukta bulunduğu lastik bottaki kaçakların, fırtına nedeniyle batma tehlikesi geçirken, Türk Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldığı bildirildi.
Bodrum'un Yalı, Akyarlar ve Bitez mahallelerinden bu gece İstanköy Adası'na geçmeye çalışan ve aralarında Suriye, Afganistan, Irak, Myanmar, Burma uyruklu kaçakların bulunduğu üç lastik bot, sahilden iki mil açıldıktan sonra fırtınaya yakalandı. Batma tehlikesi geçiren kaçaklar, bölgede devriye gezen iki ayrı Sahil Güvenlik botu tarafından farkedilip, kurtarıldı. Kaçaklar, gün aydınlanırken Bodrum Limanı'na getirildi. Bir grup kaçağın ise anlaştıkları tekne veya bot gelmeyince Kargıcak Koyu'nda kaldığı öğrenildi. Sabah saatlerine kadar bekleyen kadın ve çocukların çoğunlukta olduğu kaçaklar polis tarafından yakalandı. Aşırı yorgun ve bitkin görünen toplam 165 kaçağın, Sahil Güvenlik ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifadelerinin alınmaya devam edildiği, ardından Muğla Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne teslim edilecekleri öğrenildi.

Yorum Ekle