İsmailağa Cemaati oyunun rengini açıkladı!

İsmailağa Cemaati 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri'nde AK Parti'ye mi oy verecek? Yanıt cemaatin açıklamasının detaylarında gizli.

İsmailağa Cemaati oyunun rengini açıkladı!
- A +

 

İsmailağa Camii İlim ve Hizmet Vakfı adıyla Cemaat'in resmi sitesi ismailaga.org'dan yapılan açıklamada "Barış ve Huzurun Teminatı, Adalet ve İstikrarın Devamı İçin" başlığını taşıyor

Yazıya verilen başlık İsmailağa Cemaati'nin seçimlerde AK Parti'ye oy vereceğinin sinyali olarak yorumlandı. 

"Ülkemizin çalkantılı siyasi geçmişi ve kültürel kırılma süreçlerinde, toplumumuzun barış ve huzurunun teminine büyük katkılar sağlamış, dini hayatın tanziminde ve Diyanet camiasının hizmetlerinin devamında daima önemli ve hayırlı işler başarmış Diyanet Kurumunun belli çevreler tarafından hedef haline getirilmesi, bizde, maalesef başından beri vurguladığımız aynı küresel projenin bir parçası olduğu izlenimine yol açmıştır" denilen açıklamada "Anarşizmi hayat tarzı haline getiren, mütedeyyin insanları Allah (Celle Celâluhu) ve Rasülü’nün (Aleyhissalâtü Vesselâm) lanetlediği ırkçı baskı ve kendi değerlerine yabancı ateist tehditlerle yönlendirmeye ve otoriteleri altına almaya çalışan, kıblesini şaşırmışlara bu millet hiçbir zaman itibar etmedi ve etmeyecektir. Biz millet ve camia olarak, Allah(Celle Celâluhu) ve Rasülü’nün(Aleyhissalâtü Vesselâm) tayin ettiği, manevi büyüklerimizin ve tarihimizin aydınlattığı yol ve istikametten asla ayrılmayacağız. Mahmud Efendi Hazretlerimizin önderliğinde hak, hakikat ve adaletin hakim olduğu; huzur, barış ve kardeşlik içinde, güçlü, istikrarlı, emin bir ülke ve yaşanmaya değer bir dünya için mücadelemize ve dualarımıza kararlılıkla devam edeceğiz" denildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler