sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


IŞİD militanı selfie çekince ABD bomba yağdırdı

Bir militanın sosyal medyada paylaştığı selfie sayesinde IŞİD komuta merkezini tespit eden ABD ordusu, savaş uçaklarıyla cephaneliği yerle bir etti.

IŞİD militanı selfie çekince ABD bomba yağdırdı
- A +

 

ABD Hava Kuvvetleri'nde Pasifik Hava Komutanı olarak görev yapan General Herbert Hawk Carlisle, ABD ordusunun IŞİD'li bir militanın sosyal medyada paylaştığı selfieden yola çıkarak, terör örgütünün önemli bir merkezini vurduğunu açıkladı.

General Carlisle başkent Washington'da Hava Kuvvetleri Derneği'nin kahvaltısında konuştu. ABD ordusunun IŞİD militanlarıyla sosyal medya aracılığıyla da mücadele ettiğini belirten General Herbert Hawk Carlisle, "Bir IŞİD militanı sosyal medyada fotoğrafını paylaştı. Militan IŞİD'a ait bir komuta merkezinin önünde duruyordu. Florida'daki üssümüzde görevli askerlerimiz, IŞİD militanının selfiesinden yola çıkarak örgüte ait komuta merkezini tespit etti ve sonraki 22 saat içe

ABD'li komutan Hawk Carlisle, IŞİD'e karşı şimdiye kadar 4200 hava operasyonu gerçekleştirildiğini söyledi. 
risinde savaş uçaklarımız burayı bombalayarak yerle bir etti" dedi.

ABD'li komutan Herbert Hawk Carlisle, Irak ve Suriye'de IŞİD'e karşı yapılan hava operasyonları hakkında da bilgi verdi.

General Carlisle, IŞİD'e karşı şu ana kadar 4200 hava saldırısının gerçekleştirildiğini ve bu saldırılarda 14 bin bomba atıldığını söyledi. Carlisle'ye göre bu operasyonlarda 13 bin örgüt militanı öldürüldü.

ABD'nin IŞİD'le mücadele koordinatörü John Allen da çarşamba günü Katar'da yaptığı konuşmada, IŞİD'le mücadelenin 10 yıl ya da daha fazla sürebileceği uyarısında bulunmuştu.

Yorum Ekle

İlgili Haberler