Reklamı AçReklamı Kapat

İş arayanlar dikkat!

İŞKUR Bursa Şube Müdürü Ahmet Canımova'dan iş arayanlara müjde. Canımova Bursa'da 6 bin açık iş pozisyonu olduğunu iş arayanların mutlaka İŞKUR'a başvurması gerektiğini dile getirdi.

İş arayanlar dikkat!
- A +

 

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Bursa Şubesi, ‘Çırağan Söyleşileri’nde İŞKUR Bursa İl Müdürü Kasım Tilki ve İŞKUR Bursa Şube Müdürü Ahmet Canımova’yı ağırladı.

İŞKUR Bursa İl Müdürü Kasım Tilki ve İŞKUR Bursa Şube Müdürü Ahmet Canımova’yı konuşmacı olarak ağırlayan TÜMSİAD Üyeleri, konukların verdiği önemli bilgiler ışığında verimli bir toplantı gerçekleştirdiler. TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı R. Hakan Ziya’nın hazırlayıp sunduğu programda konuklar, İŞKUR’un kurumsal yapısı, faaliyetleri, danışmanlık hizmetleri ve girişimcilere verdikleri destekler hakkında bilgiler verdi.

‘Çırağan Söyleşileri’nin açılış konuşmasını TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Osman Arslan yaptı. Arslan, TÜMSİAD Bursa Şubesi olarak kentin önemli bürokratlarını, bilim adamlarını ve değerli aydınlarını ağırladıklarını söylerken iş dünyasına dair çok önemli konuları masaya yatırdıklarının altını çizdi.

BURSA'DA 6 BİN AÇIK İŞ POZİSYONU VAR….

TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkan Yardımcısı R. Hakan Ziya’nın moderatörlüğünde başlayan konferansta konuşan İŞKUR Bursa İl Müdürü Kasım Tilki, İŞKUR’da Nisan ay sonu itibari ile 179 bin kişinin iş ilanına çıktığını söyledi. Çırağan Söyleşileri’nde önemli bilgileri üyelerle paylaşan Tilki, Bursa'da ise 6 bin açık iş pozisyonunun olduğunun da altını çizdi. Tilki şu önemli verileri de paylaştı: “Türkiye'de işsizlik oranı 9,9 iken Bursa'da bu oran 6,6 rakamlarında seyretmektedir. Yani Türkiye ortalamasına baktığımızda Bursa'da işsizlik konusunda ciddi bir sıkıntı yok.”

Tilki sözlerini şöyle sürdürdü: “İŞKUR’da Nisan ayı sonunda 179 bin kişi ilana çıktı. Bursa'da ise 6 bin civarında açık iş pozisyonu var. Bunları eşleştirmekte sıkıntı çekiyoruz” dedi. İŞKUR’un görevinin iş arayanlara ve işverenlere yardımcı olmak olduğunu söyleyen Tilki: “179 bin iş arayan kişinin de danışmanı var. Ayrıca işverenler açısından da faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. 2015 yılı içerisinde kurumumuzda kayıtlı olan 39 bin iş yerinden tam 6 bin işverenimizi ziyaret ettik. İşsizlik dünyanın hiçbir yerinde bitmez sadece azaltılabilir. Bizlerde birlik ve beraberlik içerisinde işsizlik sorununu azaltmaya çalışıyoruz.”

İŞKUR YÜZDE 50 İŞ BULUR…

Bursa'da yer alan AVM’lerde çalışan kişilerin yüzde 80’inin İŞKUR sayesinde işe girdiğini belirten Tilki, İŞKUR ile bağlantı kuran herkesin işe girme oranının yüzde 50 düzeyinde olduğunu söyledi. Tilki’nin ardından konuşan İŞKUR Bursa İl Şube Müdürü Ahmet Canımova da devletin işsizlik sorununu azaltmakta oldukça kararlı olduğunu söyledi. Devletin İŞKUR’a 95 katrilyonluk bir fon ayırdığını belirten Canımova işsizlikle her kesimin ciddi bir mücadeleye girdiğini ve devletin tüm imkanlarını seferber ettiğini belirtti. Canımova İŞKUR Teşvikleri ve İşbaşı Eğitim Programları hakkında da bilgi verdi.

Konferansın ardından TÜMSİAD Bursa Şubesi Başkanı Osman Arslan ve Başkan Yardımcısı R. Hakan Ziya tarafından İŞKUR Bursa İl Müdürü Kasım Tilki ve İŞKUR Bursa Şube Müdürü Ahmet Canımova’ya teşekkür plaketi verildi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler