İdris Sevinç "Bize hakaretler edildi!"

Bursaspor’un küme düşmesinin ardından yapılan ilk olağan Divan Kurulu Toplantısına Başkan Ali Ay’ın yanı sıra yönetim kurulu üyelerinin de katılmaması dikkat çekti. Yönetim adına tek katılan isim ise Sezer Sezgin oldu.

İdris Sevinç "Bize hakaretler edildi!"
- A +

 

Divan Kurulu’nun başlatılmasının ardından Kurul Başkanı İdris Sevinç, bir konuşma yaptı. Sevinç, “Bizlere de hareketler yazılıyor. Yönetim kongre kararı alana kadar idariden, mali yapılanmaya, teknik yapılanmaya, personele kadar devamlı ikaz ve uyarıları sürekli yaptık. İkaz ve uyarılarımızı sosyal medyadan başlamamak hata iseyse bizde hatalıyız” diyerek şöyle devam etti:

“Divan olarak 14 maddenin islahı, yetki ve sorumlulukların arttırılması için hazırlık yaptık. Ancak 6 bin üyenin 300 kişinin katılımıyla yapılan genel kurulda geçti. Bizlerin görevleri 5 madde olarak sınırlanmış. Kendimizle ilgili olan tenkitlere sonuna kadar açığız. Böyle olmadığını da görüyoruz. 15 haziran, 23 haziran’da genel kurulumuz var. Genel kuruldan sonra kim başkan seçilirse seçilsin, oturup görüşerek, Bursaspor ihtiyaçlarını karşılayacak, divanın yetkilerini arttıracak madde olmaması sonrasında burada olmanın yersiz olduğunu düşünüyoruz. Burada abdeshane ibriği gibi oturmanın bir anlamı yok.”

HAKARET EDİLİYOR

“Rahmetli Orhan Özselek arkadaşımıza başkanlığında her türlü hareket yapıldı. Arabasının lastikleri kesildi. Şampiyon başkan aynı hakaretlere maruz kaldı. Ertuğrul Sağlam hakaret ve küfürlerle gönderildi. Buna uğramayan teknik direktör, başkan var mı. Varsa kaç kişi. Peki o zaman biz nasıl camia olacağız. Sonra başkan ve yönetiminin İstanbul, Ankara lobisi olması lazım. Parası olmalı. Öyle olanlarda sırf bu nedenle aday olmuyorlar. Artık bizim de gerçeklerle yüzleşmemiz lazım. Başta kendimiz, bizler olmak üzere tüm Bursaspor sevdalıların aklıselim olması gerektiğini hatırlatmak istedik. Son günlerde önümüze bakacak olursak ligin 21 takımla oynanması isteği vardı. Divan Başkanlar toplantısında bu konu görüşüldü. Bugün içinde bulunan durum nedeniyle ilgilendiren konu oldu. Mülkü erkan, Erzurumspor başkanı, milletvekiliyle görüşmelerimiz oldu. Belli noktaya gelinemedi. Başkan adayı Nihat Özdemir böyle bir şeyin olmayacağını açıkladı.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler