Huysuz at, bakın kimi sırtından attı

EDİRNE’de İstanbul'un fethinin 562’nci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen yürüyüşte temsili Akşemseddin’in üzerinde olduğu at, çevredeki gürültüden ürkerek biniciyi üzerinden attı. Yere düşmekten sonra anda kurtulan temsili Akşemseddin atıyla birlikte yürüyüşten ayrıldı.

Huysuz at, bakın kimi sırtından attı
- A +

 

Edirne’de İstanbul'un fethinin 562’nci yıl dönümü nedeniyle Anadolu Gençlik Derneği ve Edirne Valiliği Roman mehter takımının katıldığı ‘İstanbul’un fethi Edirne’den başlar’ adıyla etkinlik düzenlendi. Kıyık Caddesi önünde toplanan dernek üyeleri ve mehteranın yürüyüşüne at üzerindeki temsili Fatih Sultan Mehmet ve temsili Akşemseddin katıldı. Mehter marşları eşliğinde başlayan yürüyüşte temsili Akşemseddin’in üzerinde olduğu at, çevredeki seslerken korkarak huysuzlaştı. Bir süre sonra bir kişinin koşumlarından tutarak ilerlettiği at şaha kalkarak temsili Akşemseddin'i üzerinden fırlattı. Yere düşmekten son anda kurtulan temsili Akşemseddin, atın huysuzluğunun devam etmesi üzerine yürüyüşten ayrıldı.

Temsili Fatih Sultan Mehmet ve Edirne Valiliği Roman Mehteran takımı Kıyık Caddesi’nden İlhan Koman parkına kadar yürüdü. Bu sırada atı ve mehteranı görenler bol bol hatıra fotoğrafı çekip cep telefonlarına kaydetti. Fetih kutlama programı parktaki programla devam etti.

 

Yorum Ekle

İlgili Haberler