Hüdavendigar Kent Parkı’nın huzur dolu manzarasında yemeğin keyfi bir başka

Hüdavendigar Kent Parkı içinde, Nilüfer Çayı ve göletin arasındaki Mihraplı Restoran, özel yemeği ‘bonfile madalyon’ ile Seda Çapçı’nın sunduğu “BURFAŞ’ta Lezzet Dünyası” programına konuk oldu. İşte Mihraplı Restoran’ın aşçı şefi Ahmet Yetimova’nın usta ellerinden, bonfile madalyonun lezzet tarifi, restoran sorumlusu Engin Dilaver ile hoş sohbet ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Hüdavendigar Kent Parkı, Mihraplı Restoran…

Hüdavendigar Kent Parkı’nın huzur dolu manzarasında yemeğin keyfi bir başka
- A +

 

Berk DEMİRPOLAT/BURSA.COM

Seda Çapçı’nın sunduğu “BURFAŞ’ta Lezzet Dünyası” programında, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Orman Restoran’ı işledik. Tesis sorumlusu Engin Dilaver, Nilüfer Çayı ve yaklaşık 400 bin metrekare yeşil alanıyla büyüleyen parkı ve tesisi anlattı. Mihraplı Restoran’ın aşçı şefi Ahmet Yetimova, lezzetiyle büyüleyen bonfile madalyonu böyle hazırladı.

BONFİLE MADALYON NASIL YAPILIR?

MALZEMELER:

-200 gram dana bonfile

-Tereyağı

-Dömi Glas sos

-Çiğ kaymak

-Fesleğen

-Mantar

-Maydanoz

-Limon suyu

-Tuz

-Karabiber

 

TARİFİ:

Önce sosumuzu hazırlıyoruz. Bir kaşık tereyağını tavaya koyup, yağ tam erimeden mantarları ilave edip birkaç kez çeviriyoruz. Bir miktar fesleğen ekledikten sonra dömi glas sosumuzu da katıp, kaynamaya bırakıyoruz. Kaynadıktan sonra kremamızı da ekleyip tavanın altını kapatıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz.

 

Sosumuz hazır, şimdi sıra bonfilelerde;

200 gr bonfileye bir miktar tuz ilave edip kızgın tavaya yerleştiriyoruz. Yağ kullanmıyoruz kesinlikle. Bonfileleri 10 saniye bir yüzü 10 saniye öbür yüzü olacak şekilde tavada bırakıyoruz. Az bir miktar tereyağını tavanın ortasına bırakıyoruz. Maydanozlarımızı ekleyip maydanozların üstüne birkaç damla limon suyu döküyoruz. Şimdi son olarak dömi glas sosumuzu yine maydanozların üstüne döküyoruz. Yemeğimiz hazır. Sunumu, eti pişirdiğimiz döküm tavada yapabiliriz. Afiyet olsun…

 

LEZZETİN PÜF NOKTALARI:

-Bonfileyi yağsız kızgın tavaya koyup onar saniye tutuyoruz ki et suyunu salmasın, mühürlensin,

-Maydanozların üstüne bir kaç damla limon ilave etmemizin sebebi, limonun etin ve otun acısını alması.

 

BİR YANINDA NİLÜFER DERESİ BİR YANINDA YAPAY GÖLÜ VE YEMYEŞİL ALANIYLA BİR SOSYAL TESİS. MİHRAPLI RESTORAN

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin BURFAŞ çatısı altında, Hüdavendigar Kent Parkı içerisinde hizmete sunduğu Mihraplı Restoran; eşsiz doğası, göl ve dağ manzarasıyla, yeşillikler arasındaki muhteşem atmosferinde konuklarını enfes tatlar ile bir araya getiriyor. Birbirinden usta şeflerin elinden, tam kıvamında yapılmış ve lezzetini aklınızdan silemeyeceğiniz yemekler, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle bir araya geldiğiniz sabah kahvaltılarında karnınızı tıka basa doyurabileceğiniz 22 çeşit kahvaltı tabakları, sütlü omlet ve enfes çay sizleri bekliyor. 22 çeşit kahvaltısının yanı sıra zengin ve doyurucu et menüsüyle dikkat çeken mekanın, lezzet ayrıcalıklarını tatmak isteyenler için bir de sürprizi var. Eşiniz, dostunuz veya arkadaşlarınızla Hüdavendigar Kent Parkı’nın kapısına geliyorsunuz, Mihraplı Restoran’ı arıyorsunuz ve golf arabalarıyla sizi kapıdan alıyorlar. Bu sayede, göl kenarında küçük bir gezinti de yiyeceğiniz enfes yemeklerin hediyesi oluyor.

Alakart menü ile hizmet veren tesiste serpme kahvaltı ve tabak kahvaltı seçenekleri de Mihraplı’nın eşsiz atmosferiyle bütünleşen seçkin lezzetlerden.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ