Hesabı sandıkta soracağız

HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır mitingindeki patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu

Hesabı sandıkta soracağız
- A +

 


HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır mitingindeki patlamayla ilgili açıklamalarda bulunarak, “Bütün Türkiye halkına, Diyarbakır’a geçmiş olsun diyorum. Bir kez daha sağduyuyu, serin kanlılığı elden bırakmamak dışında her hangi bir seçeneğimiz yok. Ne olursa olsun, barış kazanacak bu ülkede. Herkesin içi rahat olsun. HDP bu tür tuzaklara düşmeyecek.Biz bu seçimi yapacağız ve inşallah da kazanacağız” dedi.
Demirtaş şunları söyledi:

“Ben konuşma yapmak için aracımdan çıkış için hazırlık yaptığım sıra, sahneye yakın, bir kaç metre ileride meydana geldi. Patlamanın bulunduğu yerde bir trafoda var. Durumu ağır olan da var, hafif olanda var. Bütün halkımıza, yararlılarım başta olmak üzere geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Coşkulu ve heyecanlı bir mitingimizi tamamlamak üzereyken, böylesine vahim bir olayın meydana gelmiş olması düşündürücüdür.

Bizim Türkiye’de barışa ihtiyacımız var. HDP hepimizin ihtiyacı olduğu için, ekmekten, sudan daha çok barışa ihtiyacımız olduğu için seçim kampanyasını yürütüyoruz. Bu patlama neden kaynaklı olursa olsun, Diyarbakır halkını ben sağduyuya davet ediyorum. Hiçbir yerde gerileme, provokasyona, asla mahal vermesinler. Gerilim yaratmak isteyenler olursa, asla tahriklere kapılmasınlar. Biz gerekli açıklamaları yapacağız ve seçim çalışmamıza kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Bu patlama umut ediyorum ki gerçek bir araştırmayla ortaya çıkar, sonuçlarıyla hepimizi tatmin edecek bir soruşturma yapılır. Beklentimiz o yöndedir. Yaralılarla ilgili bilgi almaya çalışıyoruz. Üzücü, vahim bir olayla mitingimizi sonlandırmak zorunda kaldık. Türkiye toplumu emin olsun, HDP bu tür tuzaklara düşmeyecek. HDP bu tür gerilim yaratmak isteyen odakların aleti olmayacak. Biz bu seçimi yapacağız ve inşallah da kazanacağız.”

Yorum Ekle

İlgili Haberler