Hamas suçlamaları reddetti

Hamas Sözcüsü Zuhri, Filistin Dışişleri Bakanı Maliki'nin, Hamas'ın Sina'daki saldırılarla ilgisi olduğu yönündeki suçlamalarını "gerçekle alakası olmayan asılsız ve yalan iddialar" olarak niteledi.  

Hamas suçlamaları reddetti
- A +

 

Hamas, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki'nin, hareketin Sina'daki saldırılarla ilgisi olduğu yönündeki suçlamalarını "gerçekle alakası olmayan asılsız ve yalan iddialar" olarak niteledi.

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, yaptığı yazılı açıklamada, "Maliki, Filistin yönetiminin Hamas'ın Sina'daki saldırılara karıştığı yönünde kanaat sahibi olduğundan bahsediyor. Bu, yönetimin Filistin halkına karşı kışkırtıldığının ve bir grupla karşı karşıya getirildiğinin göstergesidir. Maliki'nin suçlamaları gerçekle alakası olmayan asılsız ve yalan iddialardır" ifadesini kullandı.

Filistin Dışişleri Bakanı Maliki, dün yaptığı açıklamada, Filistin yönetiminin Hamas'ın Sina olaylarına karıştığına kanaat getirdiği açıklamasında bulunmuş ve "Kahire yönetimi bize, Hamas'ın Sina'daki saldırıya karıştığını gösteren delillere sahip olduğunu bildirdi" demişti.

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları da Çarşamba günü Mısır'ın Sina bölgesinde güvenlik güçlerini hedef alan saldırılarla bir ilgisinin olmadığını açıklamıştı.

Mısır ordusu, Çarşamba günü, Sina Yarımadası'nda kontrol noktalarına düzenlenen saldırılarda, 17 askerin hayatını kaybettiğini, 13'ünün yaralandığını ve saldırıların ardından yürütülen operasyonlarda 100'den fazla "teröristin" öldürüldüğü açıklamıştı. Saldırıları, terör örgütü DAEŞ'in "Sina Vilayeti" adlı uzantısı üstlenmişti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler