USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Muhtarlar Konuşuyor

Otoparkı olmayan mahalle araç kirliliğine döndü

Nilüfer ilçesine bağlı Balkan Mahallesi Muhtarı Muhammed Gölcüklü, mahallede otopark olmadığı için tüm sokakların araç kirliliğine büründüğünü, mahalleye acilen otopark yapılması gerektiğini belirtti.

Otoparkı olmayan mahalle araç kirliliğine döndü
09-10-2015 10:50
Google News

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Balkan Mahallesi Muhtarı Muhammed Gölcüklü, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, 12 bin nüfusa sahip mahalle sakinlerinin çoğunluğunun çalışan kesim olduğunu söyledi. Mahallenin alt yapı, kanalizasyon gibi konularda fazla sorunlarının olmadığını belirten Gölcüklü, “Mahallemizin alt yapı sorunu pek fazla yok. Belediyelerimizden çocuk parkları ile ilgili düzenlemelerin yapılmasını talep ediyoruz. Çocuk parklarının bakımının yapılması gerekiyor. Elektrik ile ilgili mahallemizde sorunlar yaşıyoruz. Elektrik ile ilgili arızalar zamanında giderilmiyor” dedi.

 

YAŞLILAR İÇİN SAĞLIK OCAĞI SERVİSİ TALEBİ

Sağlık ile ilgili yaşlıların önemli sıkıntı yaşadığını ifade eden Gölcüklü, “Mahallemiz geniş olduğu için sağlık ocağına gidecek olan yaşlılarımız zorluk çekiyor. Yaşlılarımız için sağlık ocağına gitmeleri için bir araç tahsis edilmesini istiyoruz. Eğitimle ilgili ise, mevcut 3 okulumuz bulunduğu için bir sıkıntı yaşamıyoruz” diye konuştu.

 

SOKAKLAR ARAÇ KİRLİLİĞİNE DÖNDÜ

Mahallenin tüm sokaklarının araç parkından geçilmediğine dikkat çeken Muhammed Gölcüklü, “Mahalle sakinlerimiz araçlarını yol kenarlarına, sokak aralarına park ediyor. Mahallemizde bir otopark olmadığı için herkes yollar kenarına park yapıyor. Otoparkımız olsa, sokaklardaki araç kirliliği ortadan kalkar. Anayolda bulunan taksi durağı, otobüs ve minibüslere engel oluyor. Taksi durağı, yolcu indir-bindirmelerinde tehlike oluşturuyor. Taksi durağının başka yere kaydırılmasını istiyoruz. Otobüslerin Heykel’e çıkmasını da istiyoruz. Şehir merkezinde çalışan vatandaşlarımız için büyük sıkıntı oluyor” şeklinde konuştu.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ