USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Eğitim

Hayatları babalarının hastalanmasıyla değişti

Kars'ta Uysal ailesi büyük bir dram yaşıyor.

Hayatları babalarının hastalanmasıyla değişti
14-05-2015 16:59
Google News

Kars’ta evin geçimini sağlayan Celettin Uysal’ın hastalanmasının ardından Uysal ailesinin evinin elektriği kesildi. Yetkililerden yardım isteyen Celelettin Uysal’ın eşi, “Ekmek alacak paramız bile yok” dedi.

Merkeze 25 kilometre uzaklıktaki Hacıveli köyünde çobanlık yapan Celettin Uysal, 3 ay önce geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yatalak duruma düştü. 

Tek odalı eski evde eşi ve 4 çocuğuyla yaşam savaşı veren 41 yaşındaki Celetttin Uysal’a komşuları yardım ediyor.

Çocuklarının komşulardan şart ettiği elektrikli fenerle ders çalıştığını söyleyen anne Urfagül Uysal, tek isteğinin eşinin bir an önce sağlığına kavuşması olduğunu söyledi.

Eşinin bu durumuna ve karşılaştıkları çaresizliğe çok üzüldüklerini belirten Urfagül Uysal, şöyle dedi:
"Eşim yatalak ve iş göremez duruma düştü. Çalışanımız yok, komşuların yardımı ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Köydeki çobana tahsis edilen eski bir evde kalıyoruz. Borçtan dolayı 8 aydır elektriğimiz kesik, karanlıkta yaşıyoruz. Evde yiyecek ekmeğimiz bile yok. Çocuklarım küçük ve okula gidiyorlar, dersleri çok iyi. Okuldan geldiklerinde ‘bizim neden elektriğimiz yok’ diye ağlıyorlar. Yaşamak için yetkililerden yardım istiyorum."

Rahat bir ortamda ders çalışmak istediğini vurgulayan 4’üncü sınıf öğrencisi Alev Uysal ise, "Ders çalışamıyor, televizyon izleyemiyoruz. Lütfen bize yardım etsinler. Büyüyünce öğretmen olmak istiyorum. Babamın hastalığına, hem de elektriğimizin olmayışına çok üzülüyorum" dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
ÇOK OKUNANLAR
ARŞİV ARAMA
Bursa Gazete Manşetleri
PUAN DURUMU TÜMÜ