Gençlerimiz için yeşil alanlar istiyoruz

Bursa’nın Yıldırım ilçesine bağlı Ulus Mahallesi Muhtarı Maşallah Toksun, Bursa.com’a yaptığı özel açıklamada, “Mahallemizde gençlerimizin gönül rahatlığı ile spor yapabileceği ve vakit geçirebileceği yeşil alanlar ve spor merkezleri yok", diye konuştu.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM


Ulus Mahallesi'nin Yıldırım İlçesi'nin en eski mahallelerinde biri olduğunu açıklayan muhtar Maşallah Toksun, "Mahallemizde gençlerimizin gönül rahatlığı ile spor yapabileceği ve vakit geçirebileceği yeşil alanlar ve spor merkezleri yok. Bu konuda yetkililerle gerekli görüşmelerimizi yaptık. Mahallemizin en önde gelen sorununu inanıyorumki en kısa sürede çözülecek. Hayata geçirilecek spor kompleksi ve yeşil alanlarla birlikte gençlerimiz kötü alışkanlıklardan korunarak sağlıklı ve huzurlu bir süreceklerine inanıyorum" dedi.

ODUN DEPOLARI TAŞINSIN

Mahalle içerisinde bulunan odun depolarının mahalle için büyük bir tehlike olduğunu belirten Ulus Mahallesi Muhtarı Maşallah Toksun, "Bu odun depolarında kimin ne olduğu belli değil. Odun depolarının içersinde bulunan alan her türlü pis işi ve esnaflıkla alakası olmayan art niyetli kişileri içerisinde barındırıyor. Ne olduğu belli olmayan bu odun deplarının bir an önce mahalle dışına taşınmasını istiyoruz" dedi. Toplu ulaşım araçlarının Ulus Mahallesi'nde her zaman farklı duraklardan yolcu indirip bindirdiğini söyleyen muhtar Maşallah Toksun, "Mahallamize diğer mahallelerde uygulanan çatı durak sisteminin kurulmasını istiyoruzç Bu şekilde keyfi uygulamaların önüne geçilecektir" dedi.

UEDAŞ'A DEFALARCA BAŞVURDUK

Ulus Mahallesi Muhtarı Maşallah Toksun mahallede en büyük sorunlarından biri olarak toprak altına alınmayan elektirik tellerini göstererek, "UEDAŞ’a defalarca başvurmamıza rağmen elektrik tellerimiz hala yer altına alınmadı. En ufak bir rüzgarda elektriklerimiz ya kesiliyor ya da voltajı düşüyor. Başta mahallede oturan vatandaşlarımız olmak üzere esnafımız bu durumdan son derece olumsuz etkileniyor. Mahallemizdeki elektriğin bir an önce yer altına alınmasını istiyoruz” dedi. Ulus Mahallesi Muhtarı Maşallah Toksun son olarak, "Mahallemizde herhangi bir sorunumuz belediyeye bildiriyoruz. Sorunumuz en geç bir ay içerisinde çözüme kavuşuyor. Bu konuda Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edabali’ başta olmak üzere tüm yetkili kurumlara teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ