Fuji Dağı'na Wi-Fi erişimi geliyor

Japonya'da bulunan ve her sene ziyaretçi akınına uğrayan Fuji Dağı'na ücretsiz Wi-Fi erişimi sağlanacak. Hizmetin amacı, dağı ziyaret eden turistlerin sosyal medya paylaşımlarını desteklemek kadar kendi güvenlikleri içib gerekli kontrolleri de yapabilmeleri.

Fuji Dağı'na Wi-Fi erişimi geliyor
- A +

 

Mashable’da yer alan habere göre Japonya’nın ikonlarından biri olan Fuji Dağı’nı ziyaret edenler, yarın hizmete girecek ücretsiz Wi-Fi erişiminden yararlanabilecek. Özellikle tırmanış için dağı ziyaret eden kişileri memnun etmek için verilen bu hizmet, ilk etapta dağın 8 farklı bölgesinde erişime açık olacak. Bu sekiz bölgenin arasında dağın eteklerindeki bazı köyler ve bir otel var.

Devlet yetkililerinden biri konuyla ilgili, ‘Ziyaretçilerin hizmeti hem Fuji’nin güzelliklerini o an yanlarında olmayanlarla paylaşmak için hem de kendi güvenliklerini sağlamak amacıyla hava durumunu ve diğer bilgileri an an takip etmek için kullanacaklarını umuyoruz.’ Dedi.

Yalnızca 2014 yılında 40.000-50.000 kadar turist ünlü Yoshidaguch yolunu tamamlamıştı. Yapılan açıklamalara göre bazı turistler, hizmetin dağın başka bölgelerinde de sağlanmasını şimdiden talep etmiş.

Ücretsiz internet erişiminin başlatıldığı andan itibaren 72 saat boyunca kullanılabilecek şekilde sunulacak olması da gelen bilgiler arasında.

Yorum Ekle

İlgili Haberler