sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


sultanbet betbaba tempobet tempobet jeton


Fırsatçıların oyununa gelmeyin!

Tüketicileri “Ramazan kolisinde fırsatçıların oyununa gelmeyin” diye uyaran TÜSODER Başkanı Aydın Ağaoğlu, “Suistimalleri bakanlığa şikâyet edelim” dedi.

Fırsatçıların oyununa gelmeyin!
- A +

 

Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkanı Aydın Ağaoğlu, bazı fırsatçıların, bozulmak üzere olan veya son kullanma tarihi yaklaşmış gıdaları ramazan kolilerine doldurmak suretiyle haksız kazanç elde ettiklerini belirterek, “Tüketicilere önerimiz, ramazan fırsatçılığı yaptığını gördükleri marka ve mağazaları alışveriş listesinden çıkartıp sosyal medyada paylaşsınlar, Gümrük ve Ticaret Bakanlığına da şikâyet etsinler” dedi.

Ağaoğlu, süpermarketler ve bazı tüccarların, depolarındaki kuruyemiş, bakliyat, zeytin, peynir, şekerleme ve özellikle hurma fiyatlarında ramazan zammını uygulamaya geçtiğini dile getirerek, şöyle devam etti: “Diğer yandan pek çok gıda pazarlayıcısı firma, ramazan kolileri hazırlayarak bunları cazip fiyat ve tekliflerle pazara sunmaktadır. İşveren veyahut hayırsever, bir fakire bir koli ramazan erzağı hediye ettiğini zannederken aslında belki de sağlığa zararlı olabilecek riskli birtakım gıda maddelerinin verildiğinin farkında bile olmuyor.”

Tüketicilerin, “ramazan fırsatçılığı” yapan marka ve mağazaları alışveriş listesinden çıkartıp, sosyal medyada paylaşmaları tavsiyesinde bulunan Ağaoğlu, “Gümrük ve Ticaret Bakanlığına da şikayet etsinler. Yine ramazan kolisi satın alan kişilerin, koli üzerine 'bozuk ürün çıktığı takdirde filan yerden değiştirilecektir, bize de bilgi verilmedir' şeklinde uyarı yazmaları gerekir. Aksi halde bu fırsatçılık ve vicdansızlık devam edecektir” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler