Faruk Çelik'ten Bursaspor açıklaması!

Eski Bakanlarından Faruk Çelik, yaklaşan Bursapor genel kurulu öncesinde tüm kentin yeşil-beyazlı camianın etrafında birleşmesi konusunda herkesin mücadele verdiğini ve herkesin bu duyarlılkta hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Faruk Çelik'ten Bursaspor açıklaması!
- A +

 

Bursaspor Divan Başkanlık Kuruluna bugün yönetim kurulu listelerinin verilmesine saatler kala ulaştığımız Faruk Çelik Bursa.com'a özel açıklamalarda bulundu. Çelik yeşil-beyazlı kulübün kötü bir dönemden geçtiğini, bunun sonucunda ligden düştüğünü ve büyük bir mali sıkıntı ile karşı karşıya olduğunu anımsattı.

Mevcut yönetimin olağanüstü genel kurul kararı aldıktan sonra camiada bir ‘’kurtarıcı’’ arandığını vurgulayan Çelik, ‘’ İçi Bursapor sevgisi ile dolu bir çok kişi geldi, düşüncelerini söyledi, oturup konuştuk. Bursaspor’un içinde bulunduğu sıkıntıların ancak ve ancak kentin dinamiklerinin bir araya gelmesiyle giderilebileceğini ifade ettik’’ dedi.

Bu kesimlerle yapılan görüşmelerde kendisine başkan adaylığı baskısının da olduğunu dile getiren Çelik, şöyle devam etti: ‘’Bursaspor’un bulunduğu tabloda kurtarıcı bir kişiye değil, bir kurtarıcı platforma ihtiyacı var… Bir kişi gelsin kurtarsın, böyle bir formül yok. Kent olarak bütünleşmemiz, hep beraber elimizi taşın altına sokmamız gerekiyor. Kolektif bir bakışla hareket etmek gerekiyor.’ cümlelerini kullandım. Bunun için yönetim üzerinde bir kent birleşmesinin sağlanmasının gerektiğini aktardım. Bunun için de elimden geleni yaptım. Hiç bir platformda ‘adayım’ demedim. Ancak şuan sanki ‘adayım’ demiş gibi bir algı oluşturuluyor. Yeniden söylüyorum; hiç adaylık gibi bir düşüncem olmadı. Hiç bir adaya da ‘çık ya da çıkma’ gibi bir söylemde de bulunmadım. ‘’

Çelik, geçmişte Bursaspor için yaptıklarının herkes tarafından iyi bilindiğini ve her zaman da bundan gurur duyduğunu anlatarak, şöyle devam etti: ‘’Eskiden olduğu gibi Bursaspor için her zaman yine taşın altına elimi koymaya hazırım. Seçilecek yeni yönetim için de üzerime düşen ne varsa tabii ki yapacağım. Çünkü ben Bursasporluyum. Bursaspor bir yarış kongresi dönemini yaşamıyor. Bursaspor’un bulunduğu bu yoğun bakımdan çıkış birlikteliğine ihtiyaç var. Umarım Bursaspor’u sevenler konuya içtenlikle bu çerçeveden bakarlar. ’’

Yorum Ekle

İlgili Haberler