Facebook’ta bunu yapanlar dikkat

Takma isimle Facebook hesabı açtı, hesabı silinince yeni bir hesap açtı o da silindi. Şimdi hesabı kurtarmak için ismini değiştirmeyi düşünüyor.

Facebook’ta bunu yapanlar dikkat
- A +

 

Jemma Rogers 2008 yılında Facebook’ta “Jemmaroid Von Laalaa” takma ismini kullanarak bir hesap açtı. Tanımadığı insanların kolayca ulaşmasını ve arkadaşlık isteği yollamasını engellemek için sahte isim kullanan Rogers’ın geçen hafta sosyal medya deviyle başı belaya girdi.

Facebook, kullanılan isimden yola çıkarak bu hesabın sahte olduğuna karar verdi.

Kullanıcıdan “Jemmaroid Von Laalaa” isminin gerçek olduğunu kanıtlamasını istedi. 30 yaşındaki Rogers ise Facebook’a sahte fotoğraflı bir banka kartı gönderdi.

Facebook kartın ve hesabın sahte olduğunu anlayınca hesabı askıya aldı.

Jemma Rogers hesabının silinmesi üzerine Facebook’a gerçek kimliğini ve neden sahte hesap açtığını anlatan bir mesaj attı. Ancak Facebook bu girişimi ciddiye almadı.

Rogers bu sefer de “Ms. Jemmaroid Von Laalaa” isminde Facebook hesabı açtı. Facebook bunu hemen fark etti ve bu hesabı da sildi.
Jemma Rogers olay hakkında “Biliyorum sahte isimle Facebook hesabı açmak çok akıllıca değil. Ama Facebook da saçmaladı. Birçok insan sahte isimle hesap açıyor. Benim bu şekilde cezalandırılmam adil değil. 5 haftadır Facebook hesabıma erişim sağlanamıyor. 2008 yılından beri olan mesajlarım ve resimlerim yok oldu” açıklamasını yaptı.
Jemma Rogers Facebook hesabına erişebilmek istediğini bunun için de gerekirse “Jemmaroid Von Laalaa” isminde yeni banka kartı ve ehliyet alacağını da ekledi.

Yorum Ekle

İlgili Haberler