"Ertuğrul Hoca ile yine şampiyon oluruz"

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor ile ilgili boşuna yatırımlar yapmadıklarının altını çizdi.

"Ertuğrul Hoca ile yine şampiyon oluruz"
- A +

 

Avrupa'daki Milan veya Dortmund ile kafa kafaya oynayacak bir takım yapmak için çaba sarf ettiklerini belirten Altepe, Bursaspor'un bu sezon şampiyonluğa oynaması gerektiğini söyledi.
Bursa'nın sıradan bir şehir olmadığına dikkat çeken Altepe, "Bu şehre şampiyonluğa oynamak yakışır. Bu stat Avrupa Kupası maçları oynansın diye yapıldı. Bizim hedefimiz artık Avrupa’da derece alan bir takım olmalı. Bu yatırımı yaptık, bunu nasıl daha ileriye taşıyabiliriz diye düşünmeliyiz. Bakıyorum son 10 yılda zenginlik 20 kat artmış. Burada bu şehrin de etkisi var. İş adamları, yöneticiler daha doğrusu herkes Bursaspor için birşey yapmalı. Bunlar zor şeyler değil. Yüzdük, yüzdük kuyruğuna geldik. Herkes elini taşın altına koyduğu zaman başarı gelecektir” dedi.

"ERTUĞRUL HOCA İLE YİNE ŞAMPİYON OLURUZ"
Bursaspor'un rakibi Antalya, Konya olmaması gerektiğini ifade eden Altepe, "Biz Milan veya Dortmund ile kafa kafaya oynayacak bir takım yapmalıyız. Ertuğrul Sağlam ile yine şampiyonluk yakalanır. Ertuğrul Sağlam kendini sevdirmiş, kabul ettirmiş biri. Seve seve geldi. Bu takım şampiyonluğa oynayacak. Bursaspor’un şampiyonluğa abone olması gerekiyor. Bu takımın arkasında 3 milyonluk bir şehir var. Bu şehir takımın arkasında durursa, Bursaspor’un önünde kim durabilir? 10 trilyon fazla borcumuz olsun ama takımımız Avrupa’da başarılı olsun. Bizim böyle takım yapmamız gerekiyor. Hangi futbolcu katkı koyacaksa tabii ki Bursaspor’da oynasın. Ancak ‘ben gitmek istiyorum’ diyen de hemen gitsin. Zaten katkı sağlayamazlar” diye konuştu.

"ŞENOL GÜNEŞ, BURSA'DAKİ HUZURU HİÇ BİR YERDE BULAMAZ"
Bazı oyuncuların gelip, bazılarının da gidebileceğini belirten Altepe, "Bu oyunculara değer katan Bursaspor’dur. Niye insanlar çabuk şımarıyorlar? Bursaspor iyi, ahlaklı, mücadele eden, heyecan duyan futbolcuyu almalı. Şenol Güneş Bursaspor’dan Beşiktaş’a gitti. Buradaki huzuru bulabilecek mi? Bulamayacak. Bakın Ertuğrul Sağlam geldiği için ne kadar mutlu" diye kaydetti.

Yorum Ekle

İlgili Haberler