Ermetal'de anlaşma sağlandı

Bursa'da dün işçilerin iş bıraktığı Ermetal'de yönetimle işçiler arasında anlaşma sağlandı. Yaşanan son dakika gelişmesiyle Ermetal'de anlaşma sağlandı. İşçiler yönetimin yüzde 10 artış ve prim önerisini kabul etti.

Ermetal'de anlaşma sağlandı
- A +

 

Sendikal örgütlenmenin olmadığı Ermetal işçileri ise kendilerine verilen sözlerin tutulmaması üzerine iş bıraktı. Metal direnişleri döneminde de iş bırakan Ermetal işçileri, patronun Haziran ayında zam yapacağını duyurması üzerine yeniden işbaşı yapmıştı.

İşçiler Haziran ayında yapılacağı söylenen zammın yeniden ertelenmesi üzerine üretimi durdurdu. Fabrika bahçesinde bekleyişlerini sürdüren işçiler, daha önce verilen sözlerin tutulmasını istedi.

Metal İşçileri Birliği'nin sayfasından yapılan açıklamaya göre Ermetal işçisi dün başlattığı direnişe devam ediyor ama işçilere  yönetim tarafından çok yoğun baskı var, yçnetim mesaj atarak tehditle işçiyi  yıldırmaya çalışıyor ama Ermetal işçisi direnişi sürdürmekte kararlı.

Verilen sözlerin yerine getirilmemesi üzerine direnişe başlayan Ermetal işçisi bu şartlarda çalışmayı ret etti ve 3 vardiya fabrika önünde bekliyor.

Fabrika önünden gelen son bilgilere göre ise patronun fabrikaya geldiği ve açıklama yapmasının beklendiği yaşanan bu süreçte Ermetal işçisi bütün Bursa'yı ve metal işçilerini kendilerini desteğe çağırdı.

Fabrika önünde direnişini sürdüren bir Ermetal işçisinin yaptığı açıklama ise şöyle:

"Şu an yönetim tarafından çok yoğun baskı var, mesaj atarak tehditle yıldırmaya çalışıyorlar ama biz kararlıyız direnişe devam!"

Metal İşçileri Birliği ise sosyal medya hesabından işçilere destek mesajı yayınladı: 

Patronunun haklı taleplerinize kulak vereceğine tehdit ediyor. Neymiş süre veriyormuş, saat 10'a kadar direnişi bitirmeyenler hakkında yasal işlem başlatacakmış.. Varsın yapsın hiçbir sonuç elde edemez, sadece işi yokuşa sürer..
Yeter ki sen birliğini, beraberliğini bozma!

KAZANACAKSIN!!!

Yorum Ekle

İlgili Haberler