Erdoğan: Artık benim için Miçotakis yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdoğan: Artık benim için Miçotakis yok
- A +

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle; 

Son Kabine toplantımızın ardından ülkemiz ve milletimiz için hayırlı hizmetlere vesile olan programlara katıldık. Rize - Artvin havalimanı Doğu Karadeniz'in ticareti ve turizmiyle gelişmesine katkı sağlayacak. 19 Mayıs'ta gençlerimizle ve milli sporcularımızla coşkulu bir programla kucaklaştık. Cumartesi günü Adana'da stadın dışında ayrı içinde ayrı onbinlerle kalplerimizi buluşturduğumuz gençlik törenine iştirak ettik. Gençlik şöleninin ardından yaşanan kaza nedeniyle 3 tane gencimizi hakka uğurladık. Ailelerine milletimize başsağlığında bulunuyorum.

BEDELLİ ASKERLİK

Bugün sayıları 550 bini bulan yoklanma kaçağı gençlerimize bir müjde vermek istiyorum. Yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten faydalanabilme yolunu açıyoruz. Askerliğini bedelli yapmak isteyen gençlerimiz askerlik şubelerine başvurabilirler.

AÇIK CEZAEVİ İZNİ UZATILDI

Diğer yandan Kabine toplantımızda açık cezaevlerindeki hükümlüler için uygulanan Kovid-19 izinleriyle ilgili de yeni değerlendirme yaptık. 31 Mayıs'ta sona eren açık cezaevlerindeki hükümlülerin Kovid-19 izinlerini, 31 Temmuz 2023'e kadar uzatıyoruz.

Bizim ülkemizde gerçekleştirdiğimiz büyük demokrasi ve kalkınma devrimlerinin eksiklikleri hatta hataları da olabilir. Eksiklikleri tamamlayacak bir muhalefetle her şeyi konuşmaya hazırız. Yapılan her yatırıma kulp takan fakat ortaya kayda değer bir program ortaya koyamayan sığ bir muhalefetle karşı karşıyayız. Muhalefete bu cesareti dünyada ve bölgede yaşanan krizlerin ülkemize olan yansımaları verdiği anlaşılıyor. Hayat pahalılığı başta olmak üzere çeşitli sıkıntılara maruz kaldığımız bir gerçek. Türkiye'nin küresel ekonomik çalkantılardan en az hasarla çıkması için her türlü çabayı gösteriyoruz.

'BENİM İÇİN MİÇOTAKİS DİYE BİRİ YOK"

Bizim NATO'nun genişlemesi konusundaki yaklaşımımız düşmanlıktan değildir. Terörle mücadele konusundaki ilkeli tutumumuzdan kaynaklanıyor. Geçtiğimiz cuma ve cumartesi günü yoğun telefon diplomamasi yürüttüm. Muhataplarımızın tamamına Türkiye'nin terörle mücadele ve müttefiklik konusunu açıkça paylaştık. Terör örgütlerinin NATO'da yer almasını biz kabullenemeyiz dedik. Şu anda Yunanistan bizimle nasıl bir uyum içinde? Şu anda 10'a yakın üs var Yunanistan'da ve bu üslerle acaba Yunanistan kimi tehdit ediyor? Veya bu üsler Yunanistan'da niye kuruluyor? Kendisiyle görüştük, aramıza üçüncü ülkeleri sokmayalım diye mutabık kaldık. Yunanistan ABD'ye F-16'ları Türkiye'ye vermeyin telkininde bulunuyor. Biz bu yıl stratejik konsey toplantısı yapacaktık. Artık benim için Miçotakis diye birisi yok. Kendisiyle böyle bir görüşmeyi yapmayı da kabul etmiyorum. Çünkü biz şahsiyetli onurlu siyasetçilerle yola gideriz. Bundan sonrasını Miçotakis kendisi düşünsün. Kimlere nerede nasıl üsler kurduracaksa buyursun kurdursun.

Sayın Anderson bana neler söyledin, ama buyur Stockholm'ın caddelerinde teröristler bağırarak yürüyor. Almanya'nın caddelerinde yine bunlar bu tür gösterileri yapmıyorlar mı? Terör örgütlerine her türlü desteği vererek teröristleri koruyanlar önce kibirli tavırlarından vazgeçmeli. Bu değişimi gördüğümüzde üzerimize düşeni yaparız.

Güvenli bölgelere yapılan saldırılar harekat önceliğimizin başında yer almaktadır. Hazırlıklar tamamlanınca operasyonlar başlayacak.

İlgili haber için tıklayın.

Skandal manşet: Türkiye'yi NATO'dan atma vakti

Yorum Ekle

İlgili Haberler