Erdoğan, Akşener'i aradı

Erdoğan çifti MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'i arayarak yaşanan olaylardan dolayı derin üzüntü yaşadıklarını bildirdiler

Erdoğan, Akşener'i aradı
- A +

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, TBMM Başkanvekili ve MHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'i telefonla arayarak, kaset tartışmalarından dolayı duydukları derin üzüntüyü iletti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan çifti, karalamalara asla itibar edilmemesi gerektiğini ve bu tür bir şeyi asla kabul edemeyeceklerini vurguladıkları telefon görüşmesinde, bu çerçevede Akşener'e desteklerini dile getirdiler. Telefon görüşmesinin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Van'da Valilik ziyareti yaptığı sırasında gerçekleştiği kaydedildi.

Öte yandan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi Sare Davutoğlu da TBMM Başkanvekili Meral Akşener ile görüştü. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Davutoğlu, Akşener'i telefonla aradı. Geçtiğimiz günlerde cemaatin etkin isimlerinden biri olarak tanınan yazar Latif Erdoğan, Paralel Yapı'nın Akşener'e kaset komplosu kurduğunu ileri sürmüş, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Başkanı Mustafa Yeşil'in de kendisine bu kasetten söz ettiğini anlatmıştı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler