Enginarımızı dünyaya tanıtacağız

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Hasanağa Mahallesi Muhtarı Halil Turan’dan, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, “Hasanağa’da yetiştirilen enginarın çok daha hazla tanıtmak için elimizden geleni yapmalıyız” dedi.

- A +

 

Müzekker SUBAŞI/BURSA.COM

Bursa’nın Nilüfer ilçesine bağlı Hasanağa Mahallesi Muhtarı Halil Turan’dan, Bursa.com’a yaptığı açıklamada, “Hasanağa’da yetiştirilen enginarın çok daha hazla tanıtmak için elimizden geleni yapmalıyız. Türkiye’nin en iyisi olarak nitelendirilen enginarımızın tanıtımı için elimizden geleni yapacağız. Hasanağa enginarla tanınmalı ve enginarın patentini almalı. Muhtar Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün enginar  için mahalleye kurmayı planladığı  tesis konusunda da gereken desteği vereceğini de belirtti.

T1H DA SORUN YAŞIYORUZ

Hasanağa Mahallesi Muhtarı Halil Turan ulaşımın çok büyük bir sorun olduğuna değinerek, “Ulaşım sıkıntımızın bir türlü önüne geçemedik. 1TH numaralı otobüslerimiz Hasanağa merkezinden kalkıp göçmen konutlarına gidiyor. Günün belli saatlerinde giden ve gelen bu otobüsler hem öğretmenlerimizin hem de öğrencilerimizin çok sıkıntı yaşıyor. Bu konuyu defalarca ilgili makamlara iletmemize rağmen bir türlü sonuca ulaşamadık. Çok mağdur durumdayız bu sorunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istiyoruz” dedi. Muhtar Halil Turan, ayrıca  Hasanağa Pasajı’nın kütüphane düzenlenmesi, mahalledeki  kadın ve erkeklerin gidebileceği bir sosyal tesis ve mahalledeki parkın düzenlenmesi konusunda da destek istedi. Muhtar son olarak, “Köylümüz adına mahallemizde yürütülen projelerde, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

İlgili Haberler

Yorum Ekle

VİDEO GALERİ

FOTO GALERİ