En çok satan akıllı telefon markaları belli oldu

Omdia tarafından yapılan bir araştırma, yılın ikinci çeyreğinde akıllı telefon pazarındaki durumun bir tablosunu çıkardı. Listede Çin menşeli firmaların üst sıralarda kendilerine yer bulması dikkat çekti.

En çok satan akıllı telefon markaları belli oldu
- A +

 

Omdia'nın yapmış olduğu araştırma, yılın ikinci çeyreğinde akıllı telefon pazarındaki durumun bir tablosunu çıkardı. Raporda en çok akıllı telefon satan firmalar sıralanırken, pazarın genel durumu da gözler önüne serildi.

Rapora göre ikinci çeyrekte en çok satış yapan firma, toplamda 62,2 milyon cihaz satmayı başaran Samsung oldu. Güney Koreli firmaya bu alandaki liderliği ise Samsung Galaxy A12 ve Galaxy S22'nin başarılı satış grafikleri getirdi.

İkinci sırada 48,9 milyon cihazla Apple yer aldı. Xiaomi ise 3. sırayı kapmayı başardı. Listede 4. ve 5. sırada da Oppo ve Vivo yer aldı. Onları Honor ve Realme takip etti. Böylece ilk 5'te 3, ilk 10'da ise Tecno ve Huawei ile birlikte tam 5 Çinli firma yer aldı.

Motorola ve Tecno'nun bu yıl geçen yıldan daha iyi performans sergilediği göze çarptı. En göze çarpan marka ise Çin pazarına odaklanan ve yeni Huawei olmayı planlayan Honor'dan geldi. Firma satışlarını tam yüzde 125 arttırdı.

Yorum Ekle

İlgili Haberler